26 października 2015

Przeciw pijanym kierowcom

Pijany za kierownicą? Powiedz stop!

Pijany za kierownicą? Powiedz stop! - to hasło ogólnopolskiej kampanii społecznej „Przeciw pijanym kierowcom”, do której akces zgłosiło miasto Jarosław. Udział w kampanii to odpowiedź na ciągle narastający problem nietrzeźwości na drogach. Koordynatorem powyższej akcji jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Kampania „Przeciw pijanym kierowcom” adresowana jest w szczególności do młodzieży - przyszłych kierowców.

 

Policyjne statystyki pokazują, że co 4 wypadek powodują nietrzeźwi w wieku od 18 do 24 lat. Ponadto do wielu tragedii nigdy by nie doszło, gdyby ktoś wcześniej powiedział „stop".

Na potrzeby kampanii zostały zakupione specjalne ulotki dla kierowców i pasażerów, świadków jazdy po alkoholu, uczniów szkół nauki jazdy oraz gimnazjalistów. Celem kampanii jest więc dotarcie do szerokiego grona odbiorców i zachęcenie do reagowania na przypadki jazdy pod wpływem alkoholu.

Organizatorzy kampanii apelują:

Każdy z nas ma prawo ująć pijanego kierowcę na gorącym uczynku. To tzw. zatrzymanie obywatelskie. Jeśli samochód zatrzyma się (np. na światłach, na poboczu czy parkingu), możesz spróbować wyciągnąć kluczyki ze stacyjki. Uwaga! Nie podejmuj interwencji, jeśli pijany kierowca jest silniejszy od Ciebie, agresywny i pobudzony. Poproś o wsparcie  inną osobę. Po ujęciu nietrzeźwego jak najszybciej oddajcie go w ręce policji. Nie wymierzajcie sprawiedliwości na własną rękę!"

 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

18 października 2015

Konopie indyjskie w lesie

Reportaż

zobacz materiał »
12 października 2015

Wypadek w Makowisku

Wypadek w Makowisku

zobacz materiał »
10 października 2015

6 osób w szptalu po wypadku w Wiązownicy

Wypadek w Wiązownicy

zobacz materiał »
8 października 2015

Pijany jarosławianin z 4 promilami trafił do izby wytrzeźwień

Pijany jarosławianin z 4 promilami trafił do izby wytrzeźwień

zobacz materiał »