24 listopada 2015

Zaduszki Garnizonowe

24 listopada odbyły się pierwsze w historii jarosławskiej jednostki wojskowej zaduszki garnizonowe, które miały na celu uczczenie pamięci zmarłych żołnierzy, policjantów, strażaków, strażników granicznych i miejskich oraz pracowników cywilnych. W jarosławskiej kolegiacie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji nieżyjących już funkcjonariuszy, którą rozpoczęto od wprowadzenia sztandarów miejskich służb mundurowych.

 

Eucharystię  odprawił  ks. kapelan ppor. Grzegorz LACH, który w homilii odniósł się do wartości wiary, zaznaczając że mimo nieszczęścia śmierci, pomaga ona przetrwać najtrudniejsze dla najbliższych chwile. Podkreślił również, że to ludzie mają wpływ, na pozagrobowe życie tych, którzy swe oczy zamknęli dla świata, a otworzyli je na Boga. Ważne jest, aby pamięć o zmarłych nigdy się nie zatarła, a słowa wypowiadane pod ich adresem były tylko dobre, gdyż jak podkreślał kapelan, martwi bronić się nie mogą.

 

Swoje słowa kierował głównie do żołnierzy, dla których wierność i wiara są nieodłącznymi elementem służby wojskowej.

 

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele instytucji i służb mundurowych z naszego regionu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

22 października 2015

Praca dla psychologa

Praca dla psychologa

zobacz materiał »
2 października 2015

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej.

Orkiestra Reprezentacyjna Podhalanczyków

zobacz materiał »
17 września 2015

O generale Szymańskim

krótki zyciorys generała Romana Szymańskiego

zobacz materiał »
15 sierpnia 2015

Obchody Święta Wojska Polskiego w Jarosławiu

W Jarosławiu w hołdzie żołnierzom, którzy oddali życie za ojczyznę odbył się Apel Poległych, oddano salwę honorową, a pododdziały 14 dywizjonu artylerii samobieżnej przedefilowały na Rynku Miejskim przed licznie zgormadzonymi mieszkańcami Jarosławia.

zobacz materiał »