27 listopada 2015

Spotkanie literackie-Jerzy Grotowski

26 listopada w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się spotkanie literackie z panią Sylwią Fiałkiewicz pod tytułem „Jerzy Grotowski z Przemyśla w świat”. Sylwia Fiałkiewicz jest absolwentka teatrologii, doktorantką wydziału polonistyki na uniwersytecie jagiellońskim oraz koordynatorem Działu Naukowego w Instytucie Grotowskiego. (Zapytaliśmy Panią Sylwię co chciałaby przekazać mieszkańcom na dzisiejszym spotkaniu)

Spotkanie miało charakter wykładu ilustrowanego fragmentami filmów z jego życia i pracy.

Pani Sylwia starała się przybliżyć zgromadzonym w Sali Lustrzanej twórczość Jerzego Grotowskiego, który z racji swojego urodzenia związany był z Podkarpaciem. Artysta był reżyserem, teoretykiem teatru, pedagogiem oraz twórcą metody aktorskiej . W historii teatru zapisał się jako jeden z największych reformatorów teatru XX wieku. Razem z Ludwikiem Flaszenem stworzył awangardowy teatr. W roku 1997 Rada Miasta Opola nadała mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Opola w podzięce za jego pracę w Teatrze 13 Rzędów.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

23 października 2015

Mateusz Pieniążek - poeta, prozaik

Mateusz Pieniążek - poeta, prozaik

zobacz materiał »
5 października 2015

Ścinamy włosy, by pomóc dzieciom chorym na raka

W salonie fryzjerskim Rena mieszczącym się na ul. Grodzkiej 20 w Jarosławiu w najlepsze trwa akcja „Włosem w raka”, która zainicjowana została przez Stowarzyszenie "Mówimy NIEbo RAKOWI" z Nysy na Dolnym Śląsku. Chętnych, oddających włosy na peruki dla chorujących dzieci nie brakuje.

zobacz materiał »
4 października 2015

Co facetów najbardziej denerwuje w kobietach?

Najbardziej irytujące zachowania kobiet, czyli czego nie lubią faceci

zobacz materiał »
4 października 2015

Kto nie powinien spożywać grzybów? Fakty i mity

Kto nie powinien spożywać grzybów? Fakty i mity

zobacz materiał »
1 października 2015

kalendarz wielokulturowy

kalendarz wielokulturowy

zobacz materiał »