27 listopada 2015

Posiedzenie Komisji w sprawie CIS

27 listopada na godzinę 9 zwołane zostało posiedzenie trzech komisji : głównej, gospodarki i rozwoju oraz komisji budżetowej. Komisje zebrały się celem zaopiniowania projektu uchwały dotyczącego powołania Centrum Integracji Społecznej. Projekt przedłożony został na ostatniej sesji rady miasta przez burmistrza Waldemara Palucha.

W celu konsultacji i poznania funkcjonowania Centrum Integracji Społecznej zaproszeni zostali goście, którzy mają doświadczenie w prowadzenie tego typu placówek, pani Agnieszka Furgała, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Lubaczowie oraz pan Mariusz Zerger kierownik Centrum w Pawłosiowie.

 

Pani Furgała  przedstawiła zebranym krótką prezentację multimedialną dotyczącą powstania i działania placówki, która powstała z braku miejsc pracy w gminie Lubaczów.

 

Zaznaczyła również, że ekonomiczna sytuacja gminy Lubaczów nie była tak przygotowana jak obecna sytuacja naszego miasta.

 

 

Pan Zerger wyjaśnił strukturę ekonomiczno – finansową, podkreślając, że wszystkie osoby zatrudnione zostały na etatach w centrum, a ich finansowanie odbywa się z własnych środków, a budżet na 2015 rok przedstawiał się następująco:

 

 

Następnie zawiązała się dyskusja radnych, którzy poprzez pytania zadawane do gości rozwiewali swoje obawy i wątpliwości.

 

 

Finał konsultacji będzie miał miejsce na Nadzwyczajnej sesji rady miasta, która będzie miała miejsce 1 grudnia o godzinie 12.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

26 listopada 2015

Sonda o zagrożeniu terrorystycznym i poczuciu bezpieczeństwa

Sonda o zagrożeniu terrorystycznym i poczuciu bezpieczeństwa

zobacz materiał »
25 listopada 2015

Demonstracja na sesji

Mała demostracja na Sesji Rady Miasta.

zobacz materiał »
23 listopada 2015

Kampania antytytoniowa

Kampania antytytoniowa

zobacz materiał »
22 listopada 2015

Kubuś już po operacji!!!!

Kubuś Brzyski w niedziele, 22 listopada 2015 r., przeszedł operację rekonstrukcji naczyń krwionośnych w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

zobacz materiał »
19 listopada 2015

Przegląd Twórczości Wychowanków DPS

19 listopada odbył się XV przegląd Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Powiatu Jarosławskiego. W przeglądzie udział wzięli wychowankowie Domów Pomocy Społecznej z Jarosławia, Moszczan, Sośnicy i Wysocka oraz podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy z Pruchnika, Radymna a także Jarosławia.

zobacz materiał »