3 grudnia 2015

Nowa poetycka fala

Z morza codzienności, co pewien czas wyłania się nowa poetycka fala … Tym razem wyłoniła się w postaci Grupy Poetyckiej ,,Anafora”, która zawiązała się 3 grudnia br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu. W skład grupy weszło jedenaście osób: Anna Gajda, Maria Markiewicz, Henryk Grymuza, Edward Szyler, Jakub Zarzecki, Marta Jodłowska-Hanasiewicz, Ewelina Dziki, Klaudia Magda, Paweł Mizgalewicz, Mateusz Olszański, Kacper Wawro. Członkowie tej poetyckiej konfraterni reprezentują różne pokolenia, jedni siłą rzeczy mają już za sobą większy dorobek twórczy inni mniejszy, ale łączy ich nieustająca pasja nadawania słowom artystycznego wymiaru. ,Jarosławscy anaforyci” w ramach grupy będą doskonalić swój kunszt poetycki, organizować własne spotkania autorskie i spotkania z innymi twórcami, jak również krytykami literackimi. Nawiązując do nazwy grupy, oznaczającej w literaturze powtórzenie, zakładamy że, jej powtarzające się działania będą wciągać coraz więcej osób uprawiających poezję. Powstanie grupy zainicjowała Janina Suchożak, znana m. in. z organizowanego od lat w MOK Turnieju Poetyckiego ,,O Laur Impresji”.                                          

Następne spotkanie grupy 14 stycznia 2016 r.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

27 listopada 2015

Spotkanie literackie-Jerzy Grotowski

26 listopada w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się spotkanie literackie z panią Sylwią Fiałkiewicz pod tytułem „Jerzy Grotowski z Przemyśla w świat”.

zobacz materiał »
23 października 2015

Mateusz Pieniążek - poeta, prozaik

Mateusz Pieniążek - poeta, prozaik

zobacz materiał »
5 października 2015

Ścinamy włosy, by pomóc dzieciom chorym na raka

W salonie fryzjerskim Rena mieszczącym się na ul. Grodzkiej 20 w Jarosławiu w najlepsze trwa akcja „Włosem w raka”, która zainicjowana została przez Stowarzyszenie "Mówimy NIEbo RAKOWI" z Nysy na Dolnym Śląsku. Chętnych, oddających włosy na peruki dla chorujących dzieci nie brakuje.

zobacz materiał »
4 października 2015

Co facetów najbardziej denerwuje w kobietach?

Najbardziej irytujące zachowania kobiet, czyli czego nie lubią faceci

zobacz materiał »
4 października 2015

Kto nie powinien spożywać grzybów? Fakty i mity

Kto nie powinien spożywać grzybów? Fakty i mity

zobacz materiał »