11 grudnia 2015

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Jarosławiu dziękuje Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Dyrekcja Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego działającego przy Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu podziękowała Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za podarowany im, wysokiej jakości sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Jarosławski Zakład Opiekuńczo – Leczniczy jest placówką, która pomaga osobom po hospitalizacji. Pracownicy obejmują całodobową opieką medyczną tych pacjentów, którzy mimo wypisu ze szpitala potrzebują nadzoru ze względu na swój stan zdrowia.

Sprzęt, który został przekazany przez WOŚP pozwoli pracownikom Zakładu na polepszenie standardów opieki nad pacjentami, którzy w większości są po udarach. W ich przypadku rehabilitacja jest bardzo ważnym elementem, który może przywrócić im, chociaż częściowo samodzielną sprawność ruchową.

Do tej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała do jarosławskich placówek medycznych sprzęt o wartości 557 384,60 zł.

Centrum Opieki Medycznej:

Oddział dziecięcy 30 212,14 zł

Oddział neonatologiczny 255 315, 90 zł

sprzęt dla godnej opieki medycznej nad seniorami 61 804,86 zł

Zespół Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu 6 812,43 zł

Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej

Oddział psychogeriatryczny 203 330,28 zł

Dodatkowo Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu wykonuje przesiewowe badanie słuchu noworodków, które zostało wdrożone w życie dzięki ogólnopolskiemu programowi WOŚP.

10 stycznia 2016 odbędzie się 24 finał akcji pod hasłem „Mierzymy wysoko!”, pieniądze będą zbierane na odziały pediatryczne i geriatryczne. Powiat jarosławski oraz gmina Tryńcza również przyłączają się do zbiórki. Sztab 213 działający pod przewodnictwem Teresy Krasnowskiej uzyskał już Honorowy Patronat Burmistrza Miasta Jarosławia, deklarację współpracy szkół, organizacji pozarządowych i instytucji oraz ma w swoich szeregach 150 wolontariuszy.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

2 grudnia 2015

Spotkanie z Janem Nowickim

2 grudnia w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło sie spotkanie z aktorem i pisarzem Janem Nowickiem.

zobacz materiał »
3 grudnia 2015

Nowa poetycka fala

w MOK powstała grupa poetycka Anafora

zobacz materiał »
27 listopada 2015

Spotkanie literackie-Jerzy Grotowski

26 listopada w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się spotkanie literackie z panią Sylwią Fiałkiewicz pod tytułem „Jerzy Grotowski z Przemyśla w świat”.

zobacz materiał »
23 października 2015

Mateusz Pieniążek - poeta, prozaik

Mateusz Pieniążek - poeta, prozaik

zobacz materiał »
5 października 2015

Ścinamy włosy, by pomóc dzieciom chorym na raka

W salonie fryzjerskim Rena mieszczącym się na ul. Grodzkiej 20 w Jarosławiu w najlepsze trwa akcja „Włosem w raka”, która zainicjowana została przez Stowarzyszenie "Mówimy NIEbo RAKOWI" z Nysy na Dolnym Śląsku. Chętnych, oddających włosy na peruki dla chorujących dzieci nie brakuje.

zobacz materiał »