23 stycznia 2016

„Tworzymy dla Martyny”

W związku z organizacją wydarzenia charytatywnego „Tworzymy dla Martyny” zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości sponsorowania/dotacji ww. wydarzenia, które organizujemy 23 stycznia 2016 roku.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”

Stawnica 33, 77-400 Złotów

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Tytuł wpłaty: Dla Martyny Dziadura 212/D

Oraz przesłanie potwierdzenia wpłaty na maila : m.kotyla@vp.plumieszczając w temacie maila nazwę firmy bądź w przypadku wpłaty indywidualnej imię i nazwisko osoby przekazującej.

Rok 2014 dla Martyny był wspaniały, świeżo upieczona Pani magister fizjoterapii posiada prace na umowie, zdaje prawo jazdy, zaręcza się, a w planach już pozostaje tylko ślub, wesele.

Orkiestra, fotograf, kamerzysta i pozostałe detale dopięte już na ostatni guzik, wszystko wydawało się układać jak w bajce...aż do feralnego 02.07.2014...Martyna w ciągu jednego dnia straciła kontakt ze światem, zapadła w śpiączkę mózgową, lekarze przed 2 tygodnie nie wiedzieli co dalej, nie mieli pojęcia co może być u dziewczyny w wieku 26 lat która wcześniej była okazem zdrowia tym bardziej, że cały czas jedne wyniki badań wykluczały drugie - zagadka.

Po wielu tygodniach spędzonych w kilku szpitalach i klinikach stwierdzono u Martyny toczeń układowy wraz z zespołem antyfosfolipidowym, który to wywołał udar mózgu na tle niedokrwiennym - rzutem na taśmę udało się dobrać odpowiedni lek, dzięki któremu uszkodzona została doszczętnie "tylko" jedna (lewa) półkula mózgu, udało się zahamować postęp choroby - Martyna zaczynała odzyskiwać kontakt ze światem, zaczęła poznawać ludzi, rozumieć coraz więcej. Historia powrotu do zdrowia jest naprawdę długa i można by o niej opowiadać, ale żeby się nie rozpisywać przeskoczmy do teraźniejszości - na obecną chwilę Martyna jest porażona połowiczo, jednak dzięki intensywnym ćwiczeniom z rehabilitantami porusza się o własnych siłach na co początkowo lekarze nie dawali większych szans. Ręka wciąż wymaga intensywnego treningu, pisanie, czytanie, mówienie sprawiają w dalszym ciągu spore problemy, zaś na wskutek urazu mózgu po udarze pojawiła się dodatkowo padaczka poudarowa.

Dokładniej historia Martyny została opisana na blogu : www.tynatru.blogspot.com - zachęcam do śledzenia losów Martyny.

Pomóżmy dziewczynie, która to uczyła się by pomagać innym wracać do zdrowia, a teraz sama potrzebuje takiej pomocy!

Możesz też przekazać swój 1% podatku w zbliżającym się zeznaniu podatkowym:

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

29 grudnia 2015

XVI Sesja Rady Powiatu

29 grudnia odbyła się XVI Sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Było to ostatnie spotkanie Rady w roku 2015. Radni mieli do uchwalenia budżet na rok 2016 oraz 11 uchwał.

zobacz materiał »
17 grudnia 2015

XV Sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

XV sesja Rady Powiatu Jarosławskiego miała miejsce 14 grudnia w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Po otwarciu sesji głos zabrał starosta Tadeusz Chrzan, który przekazał informacje, dotyczące prac zarządu, w okresie między sesjami. Większość zmian dotyczyła niewielkich kwot, które miały na celu urealnienie budżetu.

zobacz materiał »
4 grudnia 2015

Rock w MOK

.

zobacz materiał »
27 listopada 2015

XIV Sesja Rady Powiatu

27 listopada odbyła się XIV Sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Radni wraz ze starostą Tadeuszem Chrzanem obradowali głównie nad budżetem i kierunkiem rozwoju naszego powiatu.

zobacz materiał »
24 listopada 2015

Wypadek w Pawłosiowie

Wypadek w Zespole Szkół w Pawłosiowie.

zobacz materiał »