12 lutego 2016

Zmarł ks.Stanisław Zagórski

W nocy 11 lutego 2016 r. zmarł ksiądz Stanisław Zagórski – długoletni kapelan szpitala Centrum Opieki  Medycznej w Jarosławiu. Ksiądz Zagórski oddawał swój czas ludziom chorym, często w krytycznych momentach ich życia. Swą wiedzą, wrażliwością na cierpienia bliźnich i doświadczeniem dzielił się z czytelnikami parafialnej gazetki "Ave Maria" oraz tygodnika "Niedziela".

13 lutego br. o godzinie 14:00 odbędzie się eksporta ciała zmarłego do kościoła NMP Królowej Polski w Jarosławiu, gdzie zostanie odprawiona Msza św.

Pogrzeb odbędzie się w niedzielę 14 lutego br. o 13.00 w kościele parafialnym w Wiśniowej koło Strzyżowa. 

i

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

23 stycznia 2016

Jeszcze raz o Ikonie Brama Miłosierdzia w Watykanie

Jeszcze raz o Ikonie Brama Miłosierdzia

zobacz materiał »
27 grudnia 2015

Jarosławskie szopki

Szopki są nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. W każdej parafii znajduje się przynajmniej jedna, a wszystkie przedstawiają wyobrażone miejsce narodzin Jezusa.

W Jarosławiu znajdziemy szopki tradycyjne, stałe złożone z figur przedstawiających świętą rodzinę, pasterzy i zwierzęta oraz szopki żywe z prawdziwymi zwierzętami, które znajdują się w Kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej oraz Kolegiacie Bożego Ciało.

zobacz materiał »
26 grudnia 2008

Koniec panowania Heroda

Uczniowie z szkoły w Nienadowej wystąpili w inscenizacji upadku króla Heroda, który dowiedziawszy się o narodzinach Dzieciątka Jezus wydał rozkaz zamordowania wszystkich dzieci do lat pięciu.

zobacz materiał »
25 grudnia 2015

Światełko Betlejemskie w Jarosławiu

21 grudnia o godzinie 18 na Jarosławskim Rynku Harcerze z Hufca ZHP im. Czesławy „Baśki” Puzon w Jarosławiu przekazali na ręce burmistrza Waldemara Palucha Betlejemskie Światełko Pokoju. Rozpalono także ognisko i każdy z mieszkańców mógł zapalić przyniesioną ze sobą świeczkę, kaganek czy znicz i zabrać Betlejemski Ogień do swojego domu. Po uroczystościach na Rynku jarosławscy harcerze zebrali się w Wielkiej Izbie by złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem i  wspólnie śpiewać kolędy.

zobacz materiał »
24 grudnia 2015

Życzenia Świąteczne i kolędy

Życzenia Świąteczne i kolędy

zobacz materiał »