6 stycznia 2014

Foto: Orszak Trzech Króli w Jarosławiu

Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna impreza, polegająca na przemarszu aktorów (dorosłych, młodzieży i dzieci), przebranych za trzech Króli, dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów, diabłów, Heroda, itp. Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie Biblijnym.

Gościem Honorowym Orszaku jest Pasterz Archidiecezji Przemyskiej Metropolita abp Józef Michalik.

Celem imprezy jest promocja polskiej tradycji i wartości chrześcijańskich, a na ich bazie wzmocnienie poczucia więzi pomiędzy mieszkańcami miasta i okolic, oraz uczczenie święta Trzech Króli. Cele te są realizowane poprzez umożliwienie wielu obywatelom wspólnego śpiewania kolęd podczas przemarszu ulicami miasta, włączenie się do grona kolędników na Rynku oraz niesienie swojej gwiazdki dobrych uczynków, która prowadzi do Betlejemskiego Żłóbka. Żłóbek Betlejemski jest tą płaszczyzną dobra, która najlepiej może połączyć wszystkich ludzi.

 orszak Afrykański    orszak  Azjatycki   

orszak  Europejski          św. Rodziny   

         

Trzej Królowie na Rynku    

                                      

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

9 stycznia 2014

Sprawczyni podpaleń zatrzymana

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego jarosławskiej Policji, zatrzymali sprawczynię podpaleń. Jest nią 50-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego. Kobieta podpalała kontenery na śmieci. Wczoraj usłyszała zarzuty umyślnego uszkodzenia mienia.

zobacz materiał »
4 stycznia 2014

tygodniowy serwis informacyjny - wydanie 10

Znajdziecie informacje:
1. Otwarcie odcinka autostrady Radymno-Korczowa 2. Przygotowanie okolicznych miejscowosci do Swiat 3. Szopka z żywych zwierząt- klasztor Reformatów  4. Kursokonferencja Trenerów i Instruktorów  5. Turniej Żeńskiej Piłki Siatkowej 6. 20 jubileusz Studia Ave Maryja  7. Koncert Kolęd w Kańczudze 8. XLIII sesja Rady Powiatu 9. Sylwester na Rynku w Jarosławiu 10. Pożar w Radymnie i statystyka Straży Pożarnej w Jarosławiu
zobacz materiał »
4 stycznia 2014

Figle początku stycznia

Figle początku stycznia

zobacz materiał »
4 stycznia 2014

Wypadek w Wólce Pełkińskiej

Pasażerowie opla astry: 8-letnia dziewczynka i 37-letni mężczyzna ucierpieli w dzisiejszym wypadku w Wólce Pełkińskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 33-letnia kierująca oplem najprawdopodobniej jechała za szybko i na łuku drogi zjechała do rowu, gdzie pojazd dachował. Policjanci ustalili, że mieszkanka powiatu przeworskiego była trzeźwa. Kierująca i 4-letnia dziewczynka nie doznały obrażeń.

zobacz materiał »