18 marca 2016

IV Podkarpacka Ekstremalna Droga Krzyżowa

Już po raz czwarty spod Opactwa Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu wyruszyła Ekstremalna Deroga Krzyżowa. Wierni zebrali się 18 marca w Opactwie, aby udziałem we mszy świętejk przygotować się na wędrówkę. W tym roku szlak wiódł w czterech kierunkach : w stronę Przeworska, Leżajska, Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

12 marca 2016

50 rocznica nadania tytułu Bazyliki Mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu

12 marca ojcowie Dominikanie obchodzili 50 rocznicę nadania tytułu Bazyliki Mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu. Została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem o. Jarosława Głodka wraz z byłymi przeorami jarosławskimi i dominikanami pochodzącymi z Jarosławskiej ziemi.

zobacz materiał »
10 marca 2016

Rozmowa z księdzem Markiem Bałwasem - rekolekcjonistą

Rozmowa z księdzem Markiem Bałwasem - rekolekcjonistą

zobacz materiał »
12 lutego 2016

Zmarł ks.Stanisław Zagórski

Zmarł ks.Stanisław Zagórski

zobacz materiał »
23 stycznia 2016

Jeszcze raz o Ikonie Brama Miłosierdzia w Watykanie

Jeszcze raz o Ikonie Brama Miłosierdzia

zobacz materiał »
27 grudnia 2015

Jarosławskie szopki

Szopki są nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. W każdej parafii znajduje się przynajmniej jedna, a wszystkie przedstawiają wyobrażone miejsce narodzin Jezusa.

W Jarosławiu znajdziemy szopki tradycyjne, stałe złożone z figur przedstawiających świętą rodzinę, pasterzy i zwierzęta oraz szopki żywe z prawdziwymi zwierzętami, które znajdują się w Kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej oraz Kolegiacie Bożego Ciało.

zobacz materiał »