24 marca 2016

Jak uzyskać świadczenie "Rodzina 500+" ?

23 marca w sali narad jarosławskiego Ratusza odbyła się konferencja dotycząca rządowego programu „Rodzina 500+”. Jest to systemowy program wsparcia rodzin. Według projektu, skorzystają z niego rodzice i opiekunowie, których dzieci nie ukończyły 18 roku życia.

Świadczenie „500+” będzie mogła otrzymać rodzina z dwojgiem niepełnoletnich dzieci na drugie i kolejne dziecko bez względu na dochód.

W przypadku ubiegania się o wsparcie na pierwsze lub jedyne dziecko dochód nie może przekroczyć 800 zł netto na osobę. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium jest wyższe i wynosi 1200 zł netto.

Program wchodzi w życie od 1 kwietnia i od tego momentu będzie można składać wnioski. Do wyboru są dwa sposoby, pierwszy w wersji papierowej oraz drugi za pomocą platformy elektronicznej.

W Jarosławiu wnioski w formie papierowej można pobierać i składać w:

Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

ul. Poniatowskiego 57, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30

Urzędzie Miasta Jarosławia

Rynek 1, poniedziałek w godz. 7:30 -18:00

wtorek – piątek w godz. 7:30 -15:30

Miejskim Ośrodku Kultury

Plac Mickiewicza 6, poniedziałek – piątek w godz. 7:30 – 15:30

Dodatkowo, potrzebne dokumenty będą rozłożone na stolikach w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Przedsięborstwie Wodociągów i Kanalizacji, szkółach pdstawowych i przedszkolach miejskich oraz miejskiej bibliotece publicznej. 

Wnioski w wersji elektronicznej składane są za pomocą:

bankowości elektronicznej ( aktualna lista banków na stronie: LISTA BANKÓW

Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS)

Portalu Emp@tia

Wnioski elektroniczne złożone za pośrednictwem portalu Emp@tia, portalu PUE ZUS oraz stronie banku zostają automatycznie weryfikowane względem podpisu elektronicznego przez PIU (portal informacyjno usługowy) oraz przesłane na pocztę systemu empatia, z której bezpośrednio można wczytać wniosek do systemu dziedzinowego danego ośrodka.

Wszystkie punkty na terenie miasta będą przyjmowały wnioski od 1 kwietnia do 30 czerwca.

Nie oznacza to, że już pierwszego dnia należy zgłosić się z wypełnionym wnioskiem. Osoby, które przedłożą dokumenty np. 1 czerwca otrzymają wyrównanie od kwietnia.

Jakie dokumenty będą potrzebne:

na pierwsze dziecko – wymagany jest wypełniony wniosek wraz z załącznikiem i udokumentowaną sytuacja dochodową rodziny.

na drugie i kolejne dziecko – wystarczy wypełniony wniosek.

Dodatkowe informacje w naszym materiale z 2 marca br. : WSZYSTKO O PROGRAMIE 500+ 

Plakaty informacyjne:

 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

23 marca 2016

Jarosławska pisanka

Jarosławska pisanka” taką akcję zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Polegała ona na zebraniu jak największej ilości pisanek z jarosławskich przedszkoli i szkół podstawowych. 23 marca w holu jarosławskiego MOK-u dzieci z niepublicznego przedszkola im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego doliczyły się aż 73 kolorowych jajek.

zobacz materiał »
17 marca 2016

Chrzcielnice w kościołach naszego regionu

17 marca w siedzibie Stowarzyszenia MIłośników Jarosławia miało miejsce spotkanie dotyczące najpiekniejszych Chrzcielnic w naszym regionie. Gościem specjalnym był niedawno odznaczony Honorowy Obywatel Jarosławia Zygmunt Strenczak. 

zobacz materiał »
17 marca 2016

Poetyckie powitanie wiosny - "Wiosna w sercu, wiosna wkoło"

Poetyckie powitanie wiosny - "Wiosna w sercu, wiosna wkoło"

zobacz materiał »
20 marca 2016

Pożar kamienicy w Jarosławiu

20 marca br. w kamienicy przy ul. Rynek 20 w Jarosławiu wybuchł pożar. Pięć zastępów straży pożarnej prowadziło akcję gaśniczą. Jedna osoba poszkodowana została odwieziona karetką do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

zobacz materiał »
18 marca 2016

Rozdawane jabłka na jarosławskim rynku.

18 marca na jarosławskim rynku Chrześcijańska Służba Charytatywna Filia w Rzeszowie rozdawała mieszkańcom jabłka. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.zobacz materiał »