24 marca 2016

Słowo na Wielkanoc - Wielki Piątek

W Wielki Piątek wierni Kościoła rzymskokatolickiego rozważają mękę Zbawiciela.Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana msza święta, nie używa się instrumentów muzycznych ani dzwonków. 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

24 marca 2016

Słowo na Wielkanoc - Wielki Czwartek

Wielki Czwartek kończy okres Wielkiego Postu rozpoczynając czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa. Ksiądz probosz z parafii Najświętszej Mari Panny Królowej Polski w Jarosławiu, Krzysztof Szczygielski objaśnia jakie są tradycje Wielkiego Czwartku w Kościele katolickim

zobacz materiał »
24 marca 2016

Życzenia świąteczne od przedszkolaków

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Jarosławiu składają Państwu najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

zobacz materiał »
18 marca 2016

IV Podkarpacka Ekstremalna Droga Krzyżowa

Już po raz czwarty spod Opactwa Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu wyruszyła Ekstremalna Deroga Krzyżowa. Wierni zebrali się 18 marca w Opactwie, aby udziałem we mszy świętejk przygotować się na wędrówkę. W tym roku szlak wiódł w czterech kierunkach : w stronę Przeworska, Leżajska, Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej.

zobacz materiał »
12 marca 2016

50 rocznica nadania tytułu Bazyliki Mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu

12 marca ojcowie Dominikanie obchodzili 50 rocznicę nadania tytułu Bazyliki Mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu. Została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem o. Jarosława Głodka wraz z byłymi przeorami jarosławskimi i dominikanami pochodzącymi z Jarosławskiej ziemi.

zobacz materiał »
10 marca 2016

Rozmowa z księdzem Markiem Bałwasem - rekolekcjonistą

Rozmowa z księdzem Markiem Bałwasem - rekolekcjonistą

zobacz materiał »