29 marca 2016

XII Papieski Rajd Pieszy

Jak trudno wierzyć w fakt, że już niebawem minie kolejny
rok jak między nami nie ma żyjącego papieża św. Jana Pawła II, papieża rodaka, papieża który zmienił świat i ludzi. Tą smutną wiadomość przekazał arcybiskup Leonardo Sandri w słowach
…2 kwietnia 2005 r. o godzinie 21.37 nasz ukochany Ojciec Święty powrócił do Domu Ojca…
Parę dni później 8 kwietnia w godzinie śmierci wielkiego Polaka, kiedy na ulicach i placach polskich miast, kto żyw palił znicze, grupa turystów z Jarosławia wyruszyła w Bieszczady by swym pobytem -na najwyższej górze tego pasma, Tarnicy 1346 m. oddać hołd zmarłemu i zatknąć flagę żółto-białą z napisem
..Nie było lepszego od Jana Pawła II- jarosławianie. Ten szczyt górski parokrotnie odwiedzał ks. Karol Wojtyła, po raz pierwszy 5 sierpnia 1953 r., potem 10 sierpnia 1956 i 14 lipca 1957 r. Podczas nocnego wejścia na ten szczyt, zmierzaliśmy się z górą
i własnymi ludzkimi słabościami. Aby wzmocnić się duchowo odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej zakańczając je na szczycie u podnóża krzyża, gdzie znajduje się tablica pamiątkowa z napisem: Wznoszę swe oczy ku górom skąd nadejdzie mi pomoc” Ps.121. Na pamiątkę wyprawy na Tarnicę ks. Karola Wojtyły -5 VIII 1953 r.

Dlatego jeśli czujesz potrzebę oddania kolejny raz hołdu wielkiemu człowiekowi, jesteś sprawny fizycznie i nasz doświadczenie turystyczne poruszania się porą nocną po górach zapraszam Cię serdecznie przyjacielu drogi, do wzięcia udziału w „XII Papieskim rajdzie pieszym”. Zdaję sobie sprawę że będzie to forsowne przejście w późnych godzinach popołudniowych i nocnych ale ten trud z pewnością będzie stokrotnie nagrodzony. Ofiaruj go w intencji św. Jana Pawła II, papieża który zmienił ludzi i świat.
Wyjazd z Jarosławia autobusem o godzinie 12 w południe w sobotę 2 kwietnia 2016 r. (parking przy bloku nr 12 oś Pułaskiego). W miejscowości Jasień pokłonimy się Matce Bożej Bieszczadzkiej
w Jej Sanktuarium, której Wizerunek intronizował 7 lipca 1968 r. ks. kardynał Karol Wojtyła.
O 18.00 udamy się pieszo z Wołosatego szlakiem niebieskim przez Hudów Wierszek na Tarnicę. W trakcie 3 godzinnego podejścia odprawimy z należytą powagą w tej scenerii górskiej Drogę Krzyżową. Wzorem zeszłego roku zatkniemy na szczycie dużych rozmiarów flagę papieską z napisem …Nie było lepszego od Jana Pawła II- jarosławianie.. a o godz. 21.37 odśpiewamy kilka pieśni
a szczególnie Barkę, pieśń którą Ten wyjątkowy pielgrzym ukochał. Powrót tą samą trasą. Przyjazd do Jarosławia późną porą nocną.
Nad twoim bezpieczeństwem będą czuwali ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR oraz stosowne ubezpieczenie. Z pewnością trasę marszu zalegać będzie warstwa zmrożonego śniegu w dolnej części przemieszanego błota. Dlatego zabierz !!!!odpowiednie obuwie, grube skarpety, ochraniacze, rękawiczki, czapkę, okulary lub gogle, ubranie przeciwwiatrowe, zapasową odzież. Do niezbędnego ekwipunku weź z sobą latarkę (najlepiej czołówkę) z kompletem zapasowych baterii, kijki narciarskie, termos z gorącą herbatą, trochę żywności kalorycznej.
Koszt przejazdu autobusem z Jarosławia wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem - 40 zł. Należy: podać: imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel, tel . kontaktowy, email, do czwartku 31 marca 2016 r.
Ilość miejsc ograniczona. Powiadom znajomych.
Jeśli czujesz że nie podołasz tej specyficznej formie oddania hołdu wielkiemu człowiekowi pozostań w domu.
Jacek Marian Hołub -przewodnik beskidzki, ratownik GOPR,
tel. kom.502338847 email: jacekgopr@o2.pl

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

26 marca 2016

Wielka Sobota i Niedziela

Wielka Sobota i Niedziela

zobacz materiał »
24 marca 2016

Jak uzyskać świadczenie "Rodzina 500+" ?

23 marca w sali narad jarosławskiego Ratusza odbyła się konferencja dotycząca rządowego programu „Rodzina 500+”. Jest to systemowy program wsparcia rodzin. Według projektu, skorzystają z niego rodzice i opiekunowie, których dzieci nie ukończyły 18 roku życia.

zobacz materiał »
23 marca 2016

Jarosławska pisanka

Jarosławska pisanka” taką akcję zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Polegała ona na zebraniu jak największej ilości pisanek z jarosławskich przedszkoli i szkół podstawowych. 23 marca w holu jarosławskiego MOK-u dzieci z niepublicznego przedszkola im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego doliczyły się aż 73 kolorowych jajek.

zobacz materiał »
17 marca 2016

Chrzcielnice w kościołach naszego regionu

17 marca w siedzibie Stowarzyszenia MIłośników Jarosławia miało miejsce spotkanie dotyczące najpiekniejszych Chrzcielnic w naszym regionie. Gościem specjalnym był niedawno odznaczony Honorowy Obywatel Jarosławia Zygmunt Strenczak. 

zobacz materiał »
17 marca 2016

Poetyckie powitanie wiosny - "Wiosna w sercu, wiosna wkoło"

Poetyckie powitanie wiosny - "Wiosna w sercu, wiosna wkoło"

zobacz materiał »