1 kwietnia 2016

Okaż Serce potrzebującym dzieciom z Kidałowic

W Kidałowicach mieszkają Państwo Prasoł, którzy mają trójkę dzieci: 18-letniego Damiana, 9-letnią Justynę i 6-letnia Nikolę. Małżonkowie Zofia i Kazimierz nie pracują, są ludźmi niepełnosprawnymi bez prawa do rent, deklarującymi poszukiwanie pracy.

Warunki mieszkaniowe rodziny są bardzo trudne. Drewniany dom, który jest mocno  nadgryziony zębem czasu, wymaga natychmiastowego remontu. W każdym pomieszczeniu jest grzyb, nie ma łazienki, przecieka dach. Zły stan techniczny budynku mieszkalnego odbija się na stanie zdrowia zwłaszcza najmłodszej Nikoli chorującej na astmę.

Na nasz przedświąteczny apel odpowiedziało już wielu ludzi dobrej woli. Państwo Prasoł otrzymali nową kuchenkę elektryczną, używaną zamrażalkę i pralkę. W drodze do nich są łóżka i meble.

Najważniejsze w trudnej sytuacji życiowej rodziny Państwa Prasoł jest dobro dzieci i to, żeby polepszyć ich sytuację materialno-bytową. Dzieci potrzebują ubrań. Stąd apel o przekazanie odzieży. Rozmiary potrzebnych ubrań dla dziewczynek: 122/buty 28, 134/buty 32 i chłopca 164/buty 39.

Wszyscy, którzy chcą rzeczowo wesprzeć najmłodszych członków rodziny Prasoł, proszeni są o kontakt z Panią Ewą Bury – pracownikiem socjalnym GOPS w Pawłosiowie tel.16 622 03 62.

Caritas uruchomił dwa kanały pomocy dla potrzebujących dzieci:

  • SMS o treści SERCE na numer 72052. Koszt 2,46 zł z VAT. Pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie, rehabilitację i poprawę warunków życia Damiana, Justyny i Nikoli. Akcję prowadzi Caritas Polska. SMSy wysyłać można do końca kwietnia 2016 r.
  • Caritas Archidiecezji Przemyskiej otworzył subkonto na leczenie, rehabilitację i poprawę warunków życia Damiana, Justyny i Nikoli.

Konto BGŻ BNP Paribas

77 1600 1332 1847 4932 3000 0006 z dopiskiem „SERCE”

Głos mieszkanców w tej sprawie w następnym reportażu

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

30 marca 2016

XX Sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

30 marca odbyła sie XX Sesja Rady Powiatu Jarosławskiego.

W trakcie obrad radni uchwalili zmianę w wydatkach i dochodach budżetu powiatu na rok 2016, plan inwestycji w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej oraz wybrali komisję Statutową. 

zobacz materiał »
25 marca 2016

Pomóżmy rodzinie Prasoł godnie żyć

Kochani Widzowie, kawałek od Jarosławia mieszka w Kidałowicach 5-osobowa rodzina

państwa Prasoł. Rodzinę tworzy matka Zofia, ojciec Kazimierz oraz trójka dzieci (18-letni

syn, 9-letnia i 6-letnia córka).

zobacz materiał »
23 marca 2016

Pasja oczami Marii Magdaleny

Pasja oczami Marii Magdaleny

zobacz materiał »
24 marca 2016

Jak żyje rodzina z Kidałowic - reportaż w "Sprawie dla reportera" TVP1

Jak żyje rodzina z Kidałowic - reportaż w "Sprawie dla reportera"

zobacz materiał »
24 marca 2016

Tradycja Biczowania Judasza

Wielki Tydzień poprzedza najważniejsze dla wiernych Kościoła katolickiego święto jakim jest Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. 
W Wielką Środę wypadają tzw. judaszki czyli sąd nad Judaszem.

zobacz materiał »