1 kwietnia 2016

Marsz Światła ku czci św. Jana Pawła II

Mija jedenasty rok od śmierci Jana Pawła II, wielkiego papieża Polaka, który równocześnie jest honorowym obywatelem Jarosławia. Aby upamiętnić ten niezwykle smutny dzień, zorganizowany został Marsz Światła, który miał miejsce pierwszego kwietnia.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

27 marca 2016

Święcenie pokarmów wielkanocnych w Jarosławiu

Święcenie pokarmów wielkanocnych w Jarosławiu

zobacz materiał »
24 marca 2016

Słowo na Wielkanoc - Wielki Piątek

W Wielki Piątek wierni Kościoła rzymskokatolickiego rozważają mękę Zbawiciela. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana msza święta, nie używa się instrumentów muzycznych ani dzwonków.

zobacz materiał »
24 marca 2016

Słowo na Wielkanoc - Wielki Czwartek

Wielki Czwartek kończy okres Wielkiego Postu rozpoczynając czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa. Ksiądz probosz z parafii Najświętszej Mari Panny Królowej Polski w Jarosławiu, Krzysztof Szczygielski objaśnia jakie są tradycje Wielkiego Czwartku w Kościele katolickim

zobacz materiał »
24 marca 2016

Życzenia świąteczne od przedszkolaków

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Jarosławiu składają Państwu najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

zobacz materiał »
18 marca 2016

IV Podkarpacka Ekstremalna Droga Krzyżowa

Już po raz czwarty spod Opactwa Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu wyruszyła Ekstremalna Deroga Krzyżowa. Wierni zebrali się 18 marca w Opactwie, aby udziałem we mszy świętejk przygotować się na wędrówkę. W tym roku szlak wiódł w czterech kierunkach : w stronę Przeworska, Leżajska, Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej.

zobacz materiał »