7 stycznia 2014

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu

Na drogach powiatu policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Dwoje z nich uczestniczyło w kolizjach drogowych. 28-letni kierujący fordem ka wsiadł za kierownicę mając ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie i prawomocny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Jego odpowiedzialność karna będzie zaostrzona. Pozostałym sprawcom grozi kara pozbawienia albo ograniczenia wolności do 2 lat, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Podczas ostatniego weekendu policjanci wyeliminowali z jazdy czterech nietrzeźwych kierujących. Wśród tych kierujących był 28-letni mieszkaniec gminy Laszki, który wsiadł za kierownicę forda ka mając ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie. W sobotę w Surochowie mężczyzna uczestniczył w kolizji drogowej z innym pojazdem.  Jak wynika z policyjnych ustaleń 28-latek posiada prawomocny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Sprawca został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. W niedzielę usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jego odpowiedzialność będzie zaostrzona w związku z tym, że dopuścił się tego przestępstwa w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów. Za ten czyn grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat.

 

W piątek w Pełkiniach policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec kierującej volkswagenem polo. Z policyjnych ustaleń wynikało, że kobieta uczestniczyła w kolizji drogowej i odjechała z miejsca zdarzenia. Drugi z uczestników kolizji pojechał za volkswagenem, zawiadomił o zdarzeniu Policję. Kierowca fiata cinquecento ujął kierującą volkswagenem i przekazał w ręce Policji. Badanie stanu trzeźwości 43-letniej mieszkanki gminy Jarosław pokazało wynik ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie.

 

W sobotę w Sobiecinie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego kierującego. Jadący mercedesem benz 50-letni mieszkaniec gminy Jarosław miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Wczoraj w nocy w Jarosławiu na ul. Pruchnickiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Kierowca tego pojazdu nie włączył świateł mijania. Badanie stanu trzeźwości 22-letniego mieszkańca Jarosławia pokazało wynik ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna przewoził w mercedesie dwoje pasażerów.

 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kierującym grozi kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 l

źródło: KPP Jrosław

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

6 grudnia 2013

Odnaleziono ciało zaginionego mieszkańca Jarosławia

Wczoraj przypadkowy przechodzień zauważył na polach przy ulicy Dojazdowej ciało mężczyzny. Policjanci przeprowadzili oględziny tego miejsca. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do badań. Dzisiaj rodzina potwierdziła, że odnaleziony mężczyzna to zaginiony w ubiegły piątek 75-letni mieszkaniec Jarosławia.

zobacz materiał »
28 listopada 2013

Próbna ewakuacja w budynku jarosławskiej komendy

Dziś w budynku Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu odbyła się próbna ewakuacja w ramach obowiązków określonych przez Ustawę o ochronie przeciwpożarowej. 

zobacz materiał »
1 sierpnia 2013

Święto Policji

Święto Policji

zobacz materiał »
21 czerwca 2013

Konkurs policjant Ruchu Drogowego

Konkurs policjant Ruchu Drogowego

zobacz materiał »
20 czerwca 2013

Konkurs policjant Ruchu Drogowego 2

Konkurs policjant Ruchu Drogowego 2

zobacz materiał »