24 maja 2016

300 rocznica konsekracji kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej w Jarosławiu

Obchody 300-lecia konsekracji kościoła pod wezwanie Trójcy Przenajświętszej w Jarosławiu miały miejsce w niedzielę 22 maja. Uroczysta msza święta pod przewodnictwem abp. Adama Szala rozpoczęła się o godzinie 13:00 i poprzedziła Piknik Rodzinny, który odbył się w ogrodach franciszkańskich. 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

1 maja 2016

Odsłonięcie tablicy o "Bożej Męce" w Jagielle

1 maja w jagiellańskim lesie miało miejsce uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy, która upamiętnia powstanie figury „Bożej Męki”.

zobacz materiał »
4 maja 2016

Nowy Metropolita Przemyski

20 kwietnia Arcybiskup Józef Michalik skończył 75 lat i w związku z tym wszedł w wiek emerytalny. Swoje przejście na emeryturę poprzedził zgodnie z prawem kanonicznym rezygnacją. Abp. Józef Michalik od 23 lat był Metropolita przemyskim. Przez 10 lat pełnił funkcję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

zobacz materiał »
1 maja 2016

Okres Pierwszych Komunii

Rozpoczął się maj, a wraz z nim nadszedł długo oczekiwany dla wielu dzieci moment jakim jest przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej. Tradycja przyjmowania w tak młodym wieku Ciała Chrystusa została wprowadzona przez Papieża Piusa X.

zobacz materiał »
13 kwietnia 2016

Wprowadzenie do Bazyliki relikwii św. Siostry Faustyny

3 kwietnia do jarosławskiej Bazyliki wprowadzone zostały relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, które na co dzień znajdują się w kościele w Łagiewnikach. 

zobacz materiał »
6 kwietnia 2016

Kuchenne rewolucje w Lawenda Caffe

Przy Kościele Najświetszej Maryi Panny Królowej Polski działa kawiarenka Lawenda Caffe, która obecnie przechodzi modernizację. Mimo gruntownych zmian, kawiarenka jest otwarta dla gości, którzy chętnie korzystają z jej usług. 

zobacz materiał »