31 maja 2016

Sukces PLASTRA


Aktorzy Teatru PLASTER działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu mogą się pochwalić niebagatelną nagrodą. Ich najnowszy spektakl „Juwenalia – czyli jak skończyć w pięknym szaleństwie” według S. Witkiewicza w reżyserii Pawła Sroki otrzymał III Nagrodę podczas Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących o nagrodę im. Tadeusza Kantora.

Ogólnopolskie Prezentacje Teatrów Poszukujących o nagrodę im. Tadeusza Kantora są jednym z najważniejszych festiwali teatralnych w kraju. Odbywają się cyklicznie, co dwa lata w Wielopolu Skrzyńskim od osiemnastu lat. Prezentacje mają charakter konkursowy a od 27-29.05. oglądnąć można było szesnaście propozycji konkursowych. To dużo, bardzo wiele zwłaszcza, jeśli doliczyć do tego projekcję „Umarłej klasy” T. Kantora i spektakl „Przetańczyć zmierzch” w wykonaniu Teatru Dramatycznego im. J. Żmudy ze Stalowej – Woli w reż. A. Adamskiej, który to był gościem specjalnym. Niezapomniane spektakle, długie rozmowy, nowe przyjaźnie i doświadczenia.

Sukces jarosławskiego Teatru PLASTER nie był jednorazowy. Już wcześniej byli nagradzani na tym festiwalu. W roku 2009 otrzymali wyróżnienie za spektakl „Wojna u Lemurów” według L. 

Kołakowskiego, natomiast w 2012 zdobyli I miejsce za widowisko „Ubu Król – oprawcy” według A. Jarry. Reżyserem obu spektakli był Paweł Sroka.

Wszystkich którzy chcieliby zobaczyć „Juwenalia – czyli jak skończyć w pięknym szaleństwie” zapraszamy 24 czerwca na godzinę 18:30 do holu Kamienicy Rynek 6. Aktorzy Teatru PLASTER zaplanowali na ten wieczór kilka niespodzianek. Jakich? Nie możemy zdradzić bo nie byłoby niespodzianki.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

30 maja 2016

Wymarzony prezent na Dzień Dziecka

Każde z dzieci z wytęsknieniem czeka na 1 czerwca, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jednak ten dzień niekiedy sprawia kłopot rodzicom.  Pani Iwona Podolec pracownik jednego z jarosławskich sklepów z zabawkami podpowiada co mogłoby być dobrym prezentem dla naszych pociech.

zobacz materiał »
14 maja 2016

I Konkurs Pracy Psów Dzikarzy

14 maja w Woli Mołodyckiej spotkali się miłośnicy psów myśliwskich, aby wziąć udział w I Konkursie Pracy Psów Dzikarzy. Pieski rywalizowały o tytuł Czempiona Pracy, a zdobyć go nie było tak łatwo jakby się mogło wydawać.  

zobacz materiał »
13 maja 2016

V Pielgrzymka Diabetyków

Rokrocznie , 13 maja Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Terenowe w Jarosławiu organizuje Podkarpacką Pielgrzymkę Diabetyków do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się już po raz piąty w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała w Jarosławiu. 

zobacz materiał »
26 kwietnia 2016

Na górce

Monodram „Na górce” w wykonaniu Kingi Wygnaniec, zdobył I miejsce w eliminacjach wojewódzkich 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Spektakl w reżyserii Pawła Sroki będzie reprezentować nasze województwo, miasto oraz MOK na eliminacjach ogólnopolskich 61 OKR w turnieju Teatru Jednego Aktora w Słupsku.

zobacz materiał »
15 kwietnia 2016

W Jarosławiu mają talent

14 kwietnia w Centrum Kultury i Promocji wyłoniono miejskie talenty. Wszyscy, którzy chcieli ukazać swoje atuty wzięli udział w eliminacjach VIII edycji Masz Talent. 

zobacz materiał »