14 czerwca 2016

Wywiad Divną Ljubojević

Divna Ljubojević śpiewem zajmuje się profesjonalnie od siedemnastego roku życia. Międzynarodowa publiczność ponad dwie dekady śledzi jej występy. Krytycy i media jej głos nazywają anielskim.

Dwadzieścia cztery muzyczne wydania, z których jedenaście w Serbii i trzynaście zagranicą spotkało się z wyjątkową krytyką międzynarodowych słuchaczy i muzycznych specjalistów.

Imponującą biografia Divny Ljubojević wpisuje się w rząd największych szerzycieli kultury serbskiej, bizantyjskiej czy prawosławnej na świecie. Jej misjonarska praca zostałą nagrodzona orderem ikony Matki Boskiej Poczajowskiej.

W roku 2016, z powodu jubileuszu 25 lat aktywności na scenie muzycznej, wydano „Antologie najpiękniejszej duchownej muzyki prawosławnego wschodu”.

Ekipa Twojej TV odwiedziła Divnę przy okazji koncertu jubileuszowego w Nowym Sadzie.

Artystka opowiedziała nam o początkach swojej pracy oraz o tym jak wspomina jedyny jak dotąd koncert w Polsce.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

1 maja 2016

Wywiad z Mateuszem Ziółko gwiazdą jarosławskiej Majówki!

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wywiadu z Mateuszem Ziółko gwiazdą pierwszego dnia jarosławskiej Majówki! Wokalista zdradził nam jak mu sie podoba w Jarosławiu, jakie ma plany na przyszłość i kiedy zostanie wydana jego płyta. 

zobacz materiał »
11 kwietnia 2016

Śpiewający tancerze

Przegląd "Śpiewający tancerze" odbył się 11 kwietnia w Powiatowym Ognisku Baletowym im. Lidii Nartowskiej w Jarosławiu. Oprócz nagród, które przyznawało jury, publiczność również mogła wskazać swojego ulubieńca. 

zobacz materiał »
12 marca 2016

Podkarpacki Przeglad Chórów w Radymnie

Podkarpacki Przeglad Chórów w Radymnie

zobacz materiał »
6 marca 2016

Świat opery i operetki – trzeci dzień V Dni Fortepianowych

6 marca w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji odbył sie ostatni koncert z trzydniowego cyklu V Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej. Motywem przewodnim, który kończył święto muzyki w Jarosławiu był Świat Opery i Operetki. 

zobacz materiał »
5 marca 2016

Muzyka organowa w drugim dniu Muzyki Fortepianowej

Pamięci profesora Romualda Sroczyńskiego, został poświęcony drugi dzień V Dni Muzyki Fortepianowej. 5 marca w Sali Koncertowej jarosławskiej Szkoły Muzycznej odbył się recital organowy oraz 3 Msza Polska OP.5 Ottona Mieczysława Żukowskiego.    

zobacz materiał »