24 czerwca 2016

Drzewo na ul.Przemyskiej

Mieszkańcy bloków przy ulicy Przemyskiej zgłosili się do nas z informacją mówiąca o tym, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej postawiło bramę wjazdową na swoją posesję od strony wyżej wspomnianej ulicy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bowiem PGKiM jako budynek biurowy ma prawo taki wjazd posiadać, jednak wśród mieszkańców rozeszły się pogłoski jakoby drzewo stojące przed ogrodzeniem miałoby zostać wycięte.

Z informacji uzyskanych w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wynika, że zakład nie ma uprawnień do wycinania drzew, które znajdują się w pasie drogowym. Brama natomiast została zamontowana jako wjazd/wyjazd pomocniczy mający udrożnić przejazd pracownikom PGKiM na parking znajdujący się na tyłach budynku oraz mieszkańcom bloków przy ulicy Gottfieda.

Jako, że decyzje o wycinaniu drzew znajdujących się w pasie drogowym należy do Urzędu Miasta, zwróciliśmy się do wydziały Rozwoju Miasta i Infrastruktury Technicznej z pytaniem czy jest coś wiadomo o usunięciu drzewa przed bramą PGKiM. Odpowiedź była jednoznaczna: na razie nie ma decyzji o wycięciu któregokolwiek drzewa przy ulicy Przemyskiej.  

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

24 czerwca 2016

Odcięci od cywilizacji

Odcięci od cywilizacji

zobacz materiał »
24 czerwca 2016

Jan Kuca - Opowieści Jarosławskiego Zasania

Jan Kuca - Opowieści Jarosławskiego Zasania

zobacz materiał »
21 czerwca 2016

Traktorem przez Polskę

Pan Zygmunt Kuś z Pleszewa jest przykładem człowieka, który udowadnia, że chcieć to móc. Po zakupie ciągnika Ursus C-328 z 1964 roku odrestaurowaniu go, spełnił swoje marzenie i wyruszył nim w podróż po Polsce chcąc podziwiać nasz piękny kraj.

zobacz materiał »
21 czerwca 2016

Tajemniczy Klient

Już po raz dziesiąty w ramach programu „Bezpieczny Jarosław” 17 czerwca zostały przeprowadzone badania ankietowe „Tajemniczy klient”. Badania dotyczyły zjawiska sprzedaży napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych młodzieży.

zobacz materiał »
16 czerwca 2016

Radni nie przyznali absolutorium burmistrzowi

W trakcie XXVI sesji Rady Miasta z dnia 16 czerwca, radni nie podjęli uchwały o przyznaniu absolutorium Burmistrzowi Waldemarowi Paluchowi. Podczas głosowania 11 radnych klubu PiS wstrzymało się od głosu.

zobacz materiał »