15 września 2016

Zamieszanie wokół komina

W 1992 r. umową darowizny likwidowane Przedsiębiorstwo Ceramiki Budowlanej w Jarosławiu darowało Gminie Miejskiej Jarosław prawo użytkowania wieczystego nieruchomości  po dawnej cegielni.

W 2009 r. nastąpiła darowizna na rzecz Skarbu Państwa zabudowanej działki nr 98/11 położonej w Jarosławiu obręb 5 – z przeznaczeniem na utworzenie Oddziału Izby Celnej w Jarosławiu wraz z niezbędną infrastrukturą.

W 2010 r. Izba Celna w Przemyślu otrzymała w trwały zarząd działkę nr 98/11 zabudowaną piecem do wypalania cegły wraz z kominem murowanym oraz budynkiem o charakterze magazynowym.

 W  2011 r. Izba Celna dokonała rozbiórki części obiektów budowlanych znajdujących się na działce, pozostał jedynie murowany komin. W związku z niezagospodarowaniem terenu przez Izbę Celną w 2013 r. działka powróciła do Gminy Miejskiej Jarosław.

Obecnie teren, na którym usytuowany jest komin, przeznaczony został pod inwestycje. Ważą się losy obiektu. Postanowiliśmy zapytać, dlaczego dopiero teraz zainteresowano się pozostałością po dawnej cegielni i jakie pojawiają się pomysły na jej wykorzystanie.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

10 września 2016

Otwarcie nowej siedziby Komputronika

Sklep Komputronik zmienił lokalizację swojej placówki. 10 września miało miejsce otwarcie sklepu, który obecnie mieści się przy ulicy 3-go Maja 33a.

zobacz materiał »
8 września 2016

I Forum Organizacji Pozarządowych miasta Jarosławia

I Forum Organizacji Pozarządowych miasta Jarosławia

zobacz materiał »
2 września 2016

Komin niezgody

W trakcie XXX Sesji Rady Miasta zawiązała się burzliwa dyskusja, która dotyczyła komina po starej cegielni znajdującego się przy ulicy Krakowskiej. Teren, na którym stoi komin jest przeznaczony pod inwestycję. Ze strony burmistrza wyszła propozycja aby komin zburzyć lub rozebrać, radni się na ten pomysł nie zgodzili.

zobacz materiał »
27 sierpnia 2016

Jarmark jarosławski

Tegoroczny Jarmark Jarosławski był nie lada wydarzeniem. Kupieckie stoły uginały się od mnogości oferowanych produktów. Imprezie towarzyszyła muzyka, tańce i teatr.

zobacz materiał »
27 sierpnia 2016

Jarosław 2016

27 sierpnia na placu Św. Michała przyznana została nagroda burmistrza miasta "Jarosław". Kapituła postanowiła przyznać tegoroczną statuetkę "Jarosław 2016" Pani Lucynie Paulo.

zobacz materiał »