27 września 2016

Nadzieja silniejsza niż strach

Mam 12 lat i dobrze wiem co to śmierć! Wiem co mnie czeka, jak się nie uda… Jak medulloblastoma zabierze na tamten świat… Mnie już będzie wszystko jedno, ale co z mama, tatą, siostrami, moją kotką Bellą… Czy będzie miauczeć, szukać mnie i tęsknić? Biedna Bella… Zamykam oczy ze zmęczenia, w myślach tysiące obrazów…”

(FB)

Około 30 kilometrów od Jarosławia, w powiecie Lubaczowskim, w Oleszycach mieszka mała Emilka. 12 – letnia dziewczynka zmaga się z guzem mózgu typu Medulloblastoma. Rdzeniak zarodkowy bo tak brzmi polska nazwa tej choroby jest pierwotnym nowotworem lokującym się najczęściej w móżdżku. Jest jednym z najczęstszych nowotworów centralnego układu nerwowego występującego u dzieci.

Nadzieją dla Emilki jest terapia doktora Burzyńskiego z Houston oraz immunoterapia, która jest najnowszym odkryciem medycyny, nagrodzona w 2015 roku nagrodą Nobla. Niestety, ani terapia ani nowoczesna metoda nie są refundowane, a koszt przy założeniu półtora rocznego leczenia wynosi około 1,5 mln zł. Rodzice dziewczynki, aby ratować córkę zastawili dom.

Ból, z którym w trakcie dotychczasowego leczenia musiała zmagać się Emilka załamałby niejedna dorosłą osobę, jednak to strach przed cierpieniem jej najbliższych jest dla niej najbardziej doświadczalny.

Czy będzie bolało… w tych ostatnich chwilach? Czy będzie mój tatuś przy mnie? Chciałabym żeby był, ale z drugiej strony wizja tego jak patrzy na swoje umierające dziecko i jak każda sekunda rozdziera mu serce, przeraża mnie jeszcze bardziej… Nie chce żebyś cierpiał tatusiu…”

(FB

Korneliusz Polit, jarosławianin, Radny Miasta Jarosławia, angażujący się w akcje charytatywne mające na celu wspomożenie pozyskania funduszy na leczenie chorych, odwiedził komitet organizujący zbiórkę pieniędzy dla Emilki.


Wraz z Natalią Skorupką spotkaliśmy się w Oleszycach z komitetem organizującym zbiórkę, wymieniliśmy się cennymi doświadczeniami. W spotkaniu brali udział m.in. dyrektorzy okolicznych szkół, pracownicy ośrodka kultury, przedstawiciel Fundacji Rycerze i Księżniczki oraz burmistrz Oleszyc.

Byliśmy pozytywnie zaskoczeni dużą determinacją i zorganizowaniem tych ludzi. Jednak wiemy też co ich czeka w najbliższym czasie, mają do zebrania 3 razy więcej pieniędzy jak my zebraliśmy dla Kubusia a ponadto działają w dużo mniejszym mieście. Zaznaczyć muszę, że w naszej zbiórce pieniędzy dla Kubusia brały udział również właśnie Oleszyce.”

(FB)Rodzice Emilki, jej przyjaciele oraz znajomi są zdeterminowani w walce o powrót do zdrowia dziewczynki. Jak podają na oficjalnym profilu FB stan konta w dniu 26.09.2016 wynosił 272 298 zł. To dużo, ale jednak ciągle za mało.Najlepiej od razu wysłać SMS za kwotę 7.38 zł na nr 76567 o treści EMILKA 
lub dokonać przelew: 
FUNDACJA RYCERZE I KSIĘŻNICZKI
UL. ZAGÓJSKA 2/4 /85
04-101 Warszawa
PKO Bank Polski SA
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
tytułując przelew:
DAROWIZNA DLA EMILKI”

Nie wahaj się... bez Ciebie to bez sensu!Postępy w leczeniu Emilki można śledzić na FanPage – Emilka i jej nadzieja silniejsza niż strach.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

20 września 2016

Konferencja posła M. Kasprzaka

20 września w jarosławskiej siedzibie Polskiego Stronnictwa Ludowego odbyła się konferencja prasowa posła na Sejm RP Mieczysława Kasprzaka.

zobacz materiał »
3 lipca 2016

Na żywo - Dekoracja EYOC 2016

Bieg sprinterski EYOC 2016

zobacz materiał »
5 lipca 2016

Gdzie pójść na studia, obierz kierunek na @PWSTE w Jarosławiu

Maturzysto! Dziś poznałeś wyniki swojej matury!

zobacz materiał »
17 czerwca 2016

Sportowe podsumowanie roku szkolnego

17 czerwca  w  Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu rozdano nagrody uczniom, którzy w roku szkolnym 2015/2016 zdobyli  osiągnięcia  sportowe.

zobacz materiał »
8 czerwca 2016

Zobacz jak to robią piosenkarki na Bałkanach

Tylko w TwojaTV! Ekskluzywny wywiad z Radmilą "Radą" Manojlović serbską gwiazdą nowoczesnego folku. 

Zachęcamy do ogladania  w jakości HD.

zobacz materiał »