1 listopada 2016

Kwesta przed cmentarzami

Kwesta na rzecz ratowania nagrobków na polskich nekropoliach ma miejsce co roku 1 listopada przy okazji Święta Zmarłych.

W Jarosławiu już po raz 24. zbierano na renowację zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu. 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć

Tomasz Kulesza

Przekazaliśmy część środków zebranych podczas kwesty na naszej nekropolii na rzecz ratowania od dewastacji i zapomnienia polskiego cmentarza w Jaworowie.W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddział w Jaworowie z panią Zofią Michniewicz na czele. Serdeczne podziękowania dla moich wspaniałych uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji. W tym roku zebraliśmy 6992,87 zł.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

20 października 2016

Wycięte drzewa na ul. Przemyskiej

19 października na ulicy Przemyskiej dało się, zauważyć prace polegające na wycinaniu drzew. Według Wydziału Rozwoju Miasta i Infrastruktury Technicznej drzewa zostały wycięte bo jedno z nich było chore, a drugie zagrażało bezpieczeństwu mieszkańców.

zobacz materiał »
14 października 2016

Co z blokiem TBS-u?

Blok budowany na ul. Skarbowskiego w   Jarosławiu jest  przedmiotem wielu  dyskusji. Komercyjna  budowa  miejskiej spółki potrzebuje wsparcia  finbansowego. Na dokończenie prac brakuje ok 1,5 mln. złotych.

zobacz materiał »
12 października 2016

Powalone drzewo przez wiatr

12 października na ulicy 3-go maja wiar powalił drzewo. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

zobacz materiał »
5 października 2016

Przeciekająca Piramida

5 października nad piramidą, przez którą można zobaczyć makietę Jarosławia w Podziemnym Przejściu Turystycznym, wystawiono namiot.

zobacz materiał »
28 września 2016

Remont sali kinowej

Od 19 do 29 września seanse filmowe w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu zostały wstrzymane. Powodem był remont  instalacji  elektrycznej. 

zobacz materiał »