14 listopada 2016

Choroba XXI wieku

Mówi się, że cukrzyca to choroba XXI wieku. Obecnie na świecie choruje na nią około 300 milionów ludzi. W Polsce cukrzyca dotknięte jest 5 % społeczeństwa, jednak jak informują lekarze nie wszyscy chorzy zdają sobie z niej sprawę.

14 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Cukrzycy, z tej okazji Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Terenowe w Jarosławiu zorganizowało akcję profilaktyczną polegającą na pomiarze cukru we krwi. Każdy kto między godziną 9:00 a 11:30 odwiedził C.H. Pruchnicka mógł skorzystać z bezpłatnych badań cukru, wzroku czy słuchu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

22 października 2016

Jak zmniejszyć zanieczyszczenie

Jarosław od lat przoduje w statystykach dotyczących zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Jednak ten problem dotyczy wielu miejscowości w naszym kraju. 

zobacz materiał »
19 października 2016

Sekundniki ułatwieniem dla kierowców

Sekundniki to urządzenia znajdujące się przy sygnalizacji świetlnej, informujące o czasie oczekiwania na zmianę świateł. Jak na razie ich stosowane nie jest do końca uregulowane prawnie.

zobacz materiał »
4 sierpnia 2016

Urlop a zwierzęta

Urlop to dla wielu z nas czas błogiego relaksu po ciężkiej pracy. Jest to również moment kiedy podejmujemy decyzję, co zrobić z naszym pupilem w trakcie gdy my będziemy odpoczywać.

zobacz materiał »
14 maja 2016

[Polska & Świat] Lej krasowy prawie „połknął” samochód

Londyn, Wielka Brytania. Gigantyczna dziura powstała w jezdni w południowo-wschodniej części miasta. 

zobacz materiał »