23 stycznia 2014

Kłusownik w Laszkach

37-latek zakładał wnyki w zaroślach. Policjanci z Radymna zabezpieczyli u mężczyzny części tusz sarny i skórę. Sprawca już usłyszał zarzuty i dobrowolnie poddał się karze.


Policjanci z komisariatu w Radymnie ujawnili, że 37-letni mieszkaniec gminy Laszki kłusował na terenie tej gminy. Z policyjnych ustaleń wynikało, że mężczyzna założył wnyki w zaroślach i w ten sposób wszedł w posiadanie zwierzyny łownej - kozła sarny.

W niedzielę policjanci weszli na teren podwórka posesji, gdzie mieszka 37-latek i tam ujawnili leżące w pojemniku części tuszy sarny. Mieszkanka posesji wydała jeszcze skórę sarny, która schowana była w budynku gospodarczym. Funkcjonariusze przeszukali także inne pomieszczenia, by odnaleźć przedmioty mogące służyć do kłusownictwa. W czasie wykonywania czynności przez policjantów do domu wrócił 37-latek, który przyznał, że nielegalnie wszedł w posiadanie zwierzyny łownej.

Sprawca usłyszał już zarzuty. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i przepadkowi mienia uzyskanego w wyniku przestępstwa. 

KPP Jarosław

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

7 stycznia 2014

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu

Na drogach powiatu policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Dwoje z nich uczestniczyło w kolizjach drogowych. 28-letni kierujący fordem ka wsiadł za kierownicę mając ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie i prawomocny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Jego odpowiedzialność karna będzie zaostrzona. Pozostałym sprawcom grozi kara pozbawienia albo ograniczenia wolności do 2 lat, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

zobacz materiał »
6 grudnia 2013

Odnaleziono ciało zaginionego mieszkańca Jarosławia

Wczoraj przypadkowy przechodzień zauważył na polach przy ulicy Dojazdowej ciało mężczyzny. Policjanci przeprowadzili oględziny tego miejsca. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do badań. Dzisiaj rodzina potwierdziła, że odnaleziony mężczyzna to zaginiony w ubiegły piątek 75-letni mieszkaniec Jarosławia.

zobacz materiał »
28 listopada 2013

Próbna ewakuacja w budynku jarosławskiej komendy

Dziś w budynku Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu odbyła się próbna ewakuacja w ramach obowiązków określonych przez Ustawę o ochronie przeciwpożarowej. 

zobacz materiał »
1 sierpnia 2013

Święto Policji

Święto Policji

zobacz materiał »
21 czerwca 2013

Konkurs policjant Ruchu Drogowego

Konkurs policjant Ruchu Drogowego

zobacz materiał »