17 lutego 2017

Marek Słysz prosi o pomoc!

Marek Słysz ma 37 lat, od urodzenia choruje na hemofilię A – postać ciężką. Choroba ta wiąże się z częstymi wylewami krwi, najczęściej wewnętrznymi do stawów, co doprowadziło do zaawansowanej artropatii hemofilowej (zwyrodnienie stawu kolanowego). W 1999 r. Pan Marek zachorował na kłębuszkowe zapalenie nerek, a w 2001 r. przeszedł spiralne złamanie kości podudzia, w skutek czego trafił do Kliniki Chirurgicznej w Warszawie. Tam zespolono złamaną kość i wykryto u niego wirusa HCV(przewlekłe zapalenie wątroby typu C), z którym zmaga się do dzisiaj. W 2010 r. miał artroskopię kolana, co pozwoliło mu kilka lat chodzić jeszcze na tej nodze. Obecnie niecierpliwie oczekuje na wstawienie endoprotezy kolana. Co dwa dni mieszkaniec Rozborza Długiego musi podawać sobie dożylnie czynnik VIII, który zapobiega dalszym wylewom.
W 2014 roku, jakby tego wszystkiego było mało, padła kolejna diagnoza - Stwardnienie Rozsiane! Główne objawy tej choroby, to: niemożność normalnego oddawania moczu (konieczne cewnikowanie), słabe czucie w kończynach dolnych, napięcia mięśniowe, problemy z wypróżnianiem się (czasami przerwy nawet półtoratygodniowe) i wiele innych. W 2016 r. w prawym udzie Pana Marka zagościło skostnienie, co ograniczyło ruch nogi. W tym też roku zostało ono usunięte podczas ciężkiej operacji, która niosła za sobą ryzyko uszkodzenia nerwów i niedowład nogi. Na szczęście udało się! Pan Marek jest pod stałą opieką wielu specjalistów związanych z jego przypadłościami, jeździ na wózku inwalidzkim, ale ciągle ma wiarę, że jeszcze stanie na nogi dzięki intensywnej rehabilitacji. Serdecznie prosi ludzi dobrej woli o wsparcie.
Chcąc pomóc Markowi Słyszowi, przekaż 1 % swojego podatku na
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO” Stawnica 33A 77-400 Złotów
KRS: 0000186434 cel szczegółowy: 860/S MAREK SŁYSZ
lub wpłać dowolną kwotę na następujące konto bankowe
Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo Oddział w Złotowie
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem 860/S MAREK SŁYSZ

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

2 lutego 2017

Gmina Chłopice ma serce

Mieszkańcy Gminy Chłopice mają wielkie serce, świadczy o tym fakt zebrania 10 tys. zł na wsparcie finansowe dla chorych mieszkańców.

zobacz materiał »
1 lutego 2017

Bo w życiu najważniejsze jest życie!

17 – letni Mateusz Rojek pochodzący z Radymna jest uczniem II klasy Technikum Samochodowego w Jarosławiu. W 2016 roku zdiagnozowano u niego guza kłębiku lewej ręki.

zobacz materiał »
15 stycznia 2017

Misterium Bożonarodzeniowe w Radymnie

Widowiska Bożonarodzeniowe organizowane przez świetlice "Wzrastanie" od wielu lat są wpisane do kalendarza uroczystości Miejskiego Ośrodka kultury w Radymnie.

zobacz materiał »
15 stycznia 2017

25 Finał WOŚP w Jarosławiu!

Tegoroczny 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazał, że mieszkańcy powiatu jarosławskiego mają wielkie serce! 

zobacz materiał »
12 stycznia 2017

Koncert kolęd w Radymnie

Tradycyjnie wraz z początkiem roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie przywołano najpiękniejszą polską tradycję - tradycję kolędowania.

zobacz materiał »