14 lutego 2017

Łącznik z autostradą A4

Za około 18 miesięcy, we wrześniu 2018 r., ma być gotowy łącznik pomiędzy Jarosławiem a autostradą A4, wiodący przez Pawłosiów. Umowę na jego sfinansowanie podpisali 16 lutego w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim Tadeusz Chrzan, Starosta Jarosławski, Józef Szkoła, Wicestarosta i Agnieszka Mroczka, Skarbnik Powiatu. Partnerami beneficjenta, czyli Powiatu Jarosławskiego, są Miasto Jarosław i Gmina Pawłosiów. Projekt finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Całość przedsięwzięcia została wyceniona na blisko 12 mln złotych (dokładnie 11 619 581,96 zł), z czego 85%, czyli 9 873 244,63 zł, to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Realizacja projektu rozpocznie się w marcu tego roku i wg planów ma się zakończyć we wrześniu 2018 roku.

Łącznik będzie biegł drogą powiatową nr 1725 R Jarosław – Pawłosiów do autostrady A4, a rozpocznie się od ulicy Pawłosiowskiej w Jarosławiu. Ogółem do gruntownej przebudowy przewidziano blisko 5 km (dokładnie 4,82 km) tej drogi.

- Prace w pierwszej fazie polegać będą m.in. na rozbiórce istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni i chodników – opisuje Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. – Następnie w projekcie jest wykonaniem nowej konstrukcji nawierzchni jezdni i chodników wraz z ich poszerzeniem i przebudowa skrzyżowania z ul. Strzelecką na małe rondo.

Przewidywana jest również przebudowa konstrukcji nawierzchni zjazdów oraz typowe prace wykończeniowe takie jak plantowanie zieleńców z ich humusowaniem i obsianiem trawą czy wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Przez ten projekt chcemy poprawić powiązania komunikacyjne naszego powiatu, przede wszystkim Jarosławia z autostradą A4 oraz oczywiście zwiększyć komfort jazdy poprzez znaczącą poprawę stanu technicznego tamtej drogi, z wybudowaniem tak potrzebnego ronda na skrzyżowaniu ul. Pawłosiowskiej z ul. Strzelecką i dalej na Pawłosiów – mówi Tadeusz Chrzan. – Cieszę się tym bardziej, bo na całym Podkarpaciu w ramach tego konkursu zakwalifikowano tylko 6 projektów do dofinansowania, a nasz znalazł się na czwartym miejscu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

16 stycznia 2017

Oświadczenie Redakcji TwojaTV

Oświadczenie:

Orszak Trzech Króli 2017 

zobacz materiał »
31 grudnia 2016

TwojaTv w 2016 roku

Podsumowanie minionego 2016 roku w Lokalnej Telewizji TwojaTv.

zobacz materiał »
20 października 2016

Porozmawiajmy o kulisach programu MasterChef

Paweł Gradowski to jarosławianin, który walczy w V sezonie „MasterChef’a” o tytuł Mistrza Kuchni. Utalentowany kucharz amator zdradził nam kulisy udziału w telewizyjnym show. 

zobacz materiał »
27 września 2016

Nadzieja silniejsza niż strach

Około 30 kilometrów od Jarosławia, w powiecie Lubaczowskim, w Oleszycach mieszka mała Emilka. 12 – letnia dziewczynka zmaga się z guzem mózgu typu Medulloblastoma. Rdzeniak zarodkowy bo tak brzmi polska nazwa tej choroby jest pierwotnym nowotworem lokującym się najczęściej w móżdżku. Jest jednym z najczęstszych nowotworów centralnego układu nerwowego występującego u dzieci.

zobacz materiał »
20 września 2016

Konferencja posła M. Kasprzaka

20 września w jarosławskiej siedzibie Polskiego Stronnictwa Ludowego odbyła się konferencja prasowa posła na Sejm RP Mieczysława Kasprzaka.

zobacz materiał »