14 lutego 2017

18 kamer miejskich

Od około miesiąca miasto Jarosław monitorowane jest przez 18 kamer monitoringu miejskiego. Wszystko za sprawą programu funkcjonalno-użytkowy na prace projektowe, budowlane, montażowe wraz z dostawą sprzętu dla zadania pn. „Modernizacja i rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego miasta Jarosławia”.

Ubiegłoroczny zakres prac obejmował wykonanie sieci szkieletowej z wykorzystaniem istniejącej kanalizacji teletechnicznej, budowę światłowodowego systemu transmisji danych opartego o technologię IP, wymianę okablowania oraz wykonanie nowych kamer z wykorzystaniem istniejących słupów oświetlenia.

W efekcie łącza kablowe zostały zastąpione światłowodowymi w relacji: Ratusz - skrzyżowanie ul. Jana Pawła II/Kraszewskiego, Jana Pawła II - Ogródek Jordanowski w Parku Miejskim przy ul. Kraszewskiego. Zostało też zamontowanych 5 nowych kamer cyfrowych w Ogródku Jordanowskim (2 kamery obrotowe, 3 stałopozycyjne) oraz punkt dystrybucyjny do rozbudowy monitoringu w kierunku parku. Nowe kamery pojawiły się w miejscu gdzie już wiosną najmłodsi będą mogli korzystać z inwestycji realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego -placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych oraz parku wspinaczkowego. Został zakupiony też dodatkowy komputer, który pozwala pracownikowi monitoringu mieć podgląd na miejsce zabaw dzieci.

W minionym roku wymieniono również 3 kamery z istniejącego monitoringu, dodatkowych 16 pojawiło się na Nowym Cmentarzu przy ul. Krakowskiej. Dla przypomnienia: W 2015 roku na potrzeby monitoringu miejskiego został zakupiony nowoczesny, cyfrowy rejestrator obrazu oraz wymienione 3 kamery obrotowe i 1 stacjonarna.

Obecnie na terenie miasta mamy 18 kamer, których część została już wymieniona na cyfrowe, w tym 5 nowych o wysokiej jakości rejestracji obrazu. W przyjętym budżecie na 2017 r. zostały zabezpieczone środki w wys. 330 tys. zł  na kolejne prace modernizacyjne systemu monitoringu miejskiego.

Źródło:
Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
Urząd Miasta Jarosławia

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

14 lutego 2017

Łącznik z autostradą A4

Za około 18 miesięcy, we wrześniu 2018 r., ma być gotowy łącznik pomiędzy Jarosławiem a autostradą A4, wiodący przez Pawłosiów. 

zobacz materiał »
16 stycznia 2017

Oświadczenie Redakcji TwojaTV

Oświadczenie:

Orszak Trzech Króli 2017 

zobacz materiał »
31 grudnia 2016

TwojaTv w 2016 roku

Podsumowanie minionego 2016 roku w Lokalnej Telewizji TwojaTv.

zobacz materiał »
20 października 2016

Porozmawiajmy o kulisach programu MasterChef

Paweł Gradowski to jarosławianin, który walczy w V sezonie „MasterChef’a” o tytuł Mistrza Kuchni. Utalentowany kucharz amator zdradził nam kulisy udziału w telewizyjnym show. 

zobacz materiał »
27 września 2016

Nadzieja silniejsza niż strach

Około 30 kilometrów od Jarosławia, w powiecie Lubaczowskim, w Oleszycach mieszka mała Emilka. 12 – letnia dziewczynka zmaga się z guzem mózgu typu Medulloblastoma. Rdzeniak zarodkowy bo tak brzmi polska nazwa tej choroby jest pierwotnym nowotworem lokującym się najczęściej w móżdżku. Jest jednym z najczęstszych nowotworów centralnego układu nerwowego występującego u dzieci.

zobacz materiał »