25 marca 2017

W rocznicę urodzin projektanta "Sokoła" - konkurs.

23 marca br., dokładnie w 160. rocznicę urodzin krakowskiego architekta Teodora Talowskiego z przełomu XIX/XX w., Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu ogłosił dwa konkursy - fotograficzny 

i multimedialny poświęcone projektantowi m.in. budynku „Sokoła" (obecnie siedziby MOK), czy rozbudowy jarosławskiego ratusza  o areszty miejskie (obecnie siedziba Straży Miejskiej).

 Okrągła rocznica była też okazją dla Koła Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Jarosławiu do przekazania instytucji srebrnej monety, wydanej przez Narodowy Bank Polski z okazji 150-lecia powstania TG „Sokół" w Polsce. Od wczoraj wyjątkowa pamiątka jest już własnością MOK.

Celem konkursów jest przybliżenie sylwetki Teodora Talowskiego, zwrócenie uwagi na materialne dziedzictwo kulturowe Jarosławia, czy ukazanie walorów artystycznych oraz charakterystycznych cech twórczości architektonicznej T. Talowskiego na przykładzie budynku „Sokoła”. Konkurs fotograficzny adresowany jest do gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych. Natomiast do udziału w konkursie multimedialnym instytucja zaprasza gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Regulaminy dostępny na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu . Zgłoszenia przyjmowane są do  15 maja 2017 r. 

Materiał przygotowany przez: 

Andrzej Zgryźniak                                 Małgorzata Młynarska

Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu      Urząd Miasta Jarosławia

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

23 lutego 2017

Tyle jesteśmy warci ile dobrego możemy zrobić

23 lutego w bibliotece ZSO im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu przyznano fundusze zebrane podczas akcji charytatywnej „Wielka Galeria Artystyczna”.

zobacz materiał »
26 stycznia 2017

Ferie w jednostce PSP w Jarosławiu

26 stycznia br. dzieci ze świetlicy działającej przy Klasztorze oo. Franciszkanów, ministranci i inni młodzi jarosławianie uczestniczyli w zwiedzaniu komendy Powiatowej  PSP w naszym mieście. Oto krótka relacja z tego wydarzenia.

zobacz materiał »
10 stycznia 2017

Kuferek pełen niespodzianek

10 stycznia w księgarni „Jarosławski Kuferek” odbyło się spotkanie pn. „Pasje z Jarosławskim Kuferkiem”.

zobacz materiał »
22 grudnia 2016

Świąteczne Życzenia Od Lokalnej Telewizji TwojaTv

Lokalna Telewizja TwojaTv składa wszystkim Widzom spokojnych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i samych sukcesów w Nowym 2017 Roku! 

zobacz materiał »