1 czerwca 2017

Agro Targi Wschód

Już 17 i 18 czerwca w Skołoszowie (Gmina Radymno) odbędzie się pierwsza edycja Wystawy Rolniczej „Agro Targi Wschód”. Organizatorem wydarzenia jest Stanisław Sawa – rolnik indywidualny, dyrektor Wystawy.

Na Agro Targach spotkać się maja przede wszystkim rolnicy ale również szeroko pojęte środowisko związane zwłaszcza z uprawą buraka cukrowego i nie tylko.

Impulsem do organizacji Wystawy była integracja społeczności rolniczej, współpraca i wymiana handlowa pomiędzy Unią Europejską a Ukrainą.

W planach Agro Targów Wschód oprócz samych targów są panele dyskusyjne, prelekcje naukowe oraz wystawy.

Jak mówi sam organizator „Międzynarodowy charakter i transgraniczność targów, bezpośrednie sąsiedztwo z Ukrainą oraz liberalizacja wymiany handlowej między Ukrainą i Unią Europejską były impulsem do podjęcia na tym obszarze imprez targowo-wystawienniczych. Z uwagi na olbrzymi potencjał rozwoju sektora rolnego po obu stronach granicy, wynikający przede wszystkim z bogactwa zasobów ziemi rolnej, w tym unikatowej w skali świata wysokiej jakości czarnoziemów, adresatami organizowanej imprezy będą przedsiębiorcy rolni oraz producenci i dostawcy środków produkcji i usług branży rolniczej z Polski i Ukrainy.

Patronami honorowi tego wydarzenia są Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Tadeusz Chrzan, Starosta jarosławski i prof. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Na ukończeniu są także starania o objęcie patronatem przez Krzysztofa Jurgiela, Ministra Rolnictwa.

Szczegółowe informacje (w tym zapisy dla wystawców) dostępne są na stronie http://www.agrotargiwschod.pl/

Na wszelkie pytania odpowie Stanisław Sawa (dyrektor Wystawy) tel. 604 750 443

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

21 kwietnia 2017

Ostatnie Pożegnanie...

Ostatnie Pożegnanie Bogdana Miśka

zobacz materiał »
14 kwietnia 2017

Życzenia Wielkanocne

Redakcja Lokalnej Telewizji TwojaTV składa wszystkim Państwu serdeczne życzenia z okazji Świąt Wielkiejnocy. 

zobacz materiał »
14 marca 2017

Zmiana trasy XII Rajdu Papieskiego! - Aktualizacja

W związku z zamknięciem szlaku niebieskiego na odcinku Wołosate-Przełęcz pod Tarnicą przez Dyrekcję Bieszczadzkiego Parku Narodowego* na okres 20 III-25 IV 2017 r. program  XII Rajdu Papieskiego w uległ zmianie.

zobacz materiał »
14 marca 2017

Nowy numer interwencyjny PGKiM i JPK

Od 13 marca br. spółki miejskie - Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu Sp. z o.o. oraz Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. - uruchomiły nowy, całodobowy numer interwencyjny 887 780 477.

zobacz materiał »
14 lutego 2017

18 kamer miejskich

Od około miesiąca miasto Jarosław monitorowane jest przez 18 kamer monitoringu miejskiego. Wszystko za sprawą programu funkcjonalno-użytkowy na prace projektowe, budowlane, montażowe wraz z dostawą sprzętu dla zadania pn. „Modernizacja i rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego miasta Jarosławia”.

zobacz materiał »