22 czerwca 2017

II miejsce w 62. OKR dla Jarosławia

Wśród laureatów 62-giej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii Teatr Jednego Aktora, Milena Piejko która reprezentowała MOK Jarosław, miasto Jarosław i woj. podkarpackie zdobyła II nagrodę. Spektakl "Być szczęśliwym" wykonywany przez młodą aktorkę staną w szranki z 17 - toma spektaklami z całej Polski. W tym roku wykonawcy spektakli prezentowali bardzo wysoki poziom. Tym bardziej cieszy, że aktorka z Jarosławia została doceniona za swoją pracę przez jury konkursu.

Monodram „Być szczęśliwym” wg Guusa Kuijera to historia chłopca o imieniu Thomas, który szuka szczęścia w małych rzeczach. Jak stać się szczęśliwym? Trzeba przestać się bać! Mały Thomas ma, czego się bać… Spektakl jest wielowymiarowy opowiada o empatii do drugiego człowieka, wykorzystywaniu w zły sposób idei i religii, mądrym i spokojnym podejściu do wielu trudnych spraw i o czytaniu książek. Spektakl bawi i wzrusza. Już wkrótce 1-3.07. zostanie zagrany w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to najważniejsza tego typu impreza w Polsce. Wszystkie spotkania recytatorów, aktorów i osób śpiewających odbywają się pod kuratelą Towarzystwa Kultury Teatralnej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także Ministerstw Edukacji Narodowej.

Przypominamy, że Milena wielokrotnie występowała dla widzów z Jarosławia, Przemyśla i Radymna a spektakl „Być szczęśliwym” wsparł akcję organizowaną przez Urząd Miasta Jarosławia Bezpieczny Jarosław.

„Być szczęśliwym” wg „Książki wszystkich rzeczy Guusa Kuijera
wykonanie: Milena Piesko aktorka Teatru Plaster MOK Jarosław uczenica ZSP w Jarosławiu
scenariusz, reżyseria, scenografia: Paweł Sroka instruktor teatralny przy MOK Jarosław
muzyka :Wiktor Marut instruktor od spraw muzyki Wiktor Marut

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

8 czerwca 2017

Detal w Architekturze

Finał V edycji konkursu fotograficznego „Detal w Architekturze Miasta Jarosławia 2017” miał miejsce 8 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia.

zobacz materiał »
25 maja 2017

70 lat Stadionu JKS

25 maja w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia odbyło się spotkanie w ramach 70 rocznicy otworzenia stadionu sportowego przy ul. Bandurskiego.

zobacz materiał »
11 maja 2017

Historia kołem się toczy

W czwartek 11 maja w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu Kabaret „Młodzi Duchem” zaprezentował publiczności swój nowy program pod nazwą „Historia Kołem się Toczy”.

zobacz materiał »
23 kwietnia 2017

Jarosławski Piknik Rowerowy

Jarosławski Piknik Rowerowy miał miejsce 23 kwietnia. 

zobacz materiał »
11 kwietnia 2017

Życzenia od Przedszkolaków

Z okazji Świąt Wielkanocnych przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola im. bł. Edmunda Bojanowskiego składają wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia. 

zobacz materiał »