17 stycznia 2014

Dziennikarze Polsat News w Jarosławiu cz.2

Jeszcze przed feriami 16 i 17 stycznia klasy dziennikarskie I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu  gościły trzech wyjątkowych gości, którzy drugiego dnia zostali zaproszeni do studia na wywiad prowadzony przez "młodych" dziennikarzy.

Jarosław Gugała -  były ambasador Urugwaju, obecnie prezenter „Wydarzeń”, Radosław Kietliński – szef działu Informacji Polsat News, autor  licznych reportaży z miejsc konfliktów na Bliskim Wschodzie  i Izabela Alfredson – dziennikarka radiowa, która pracowała niegdyś w Norwegii. Wszyscy uczyli młodzież tego, co w tym zawodzie najważniejsze: etyki, prawdomówności, obiektywności. Uczniowie dowiedzieli się także, że nie jest to zwykła praca, a misja. Nie zabrakło także opowiadań o ich karierze, o tym, jak doszli do tego kim dziś są i co robią.  Licealiści poszerzyli również swoją wiedzę o innych zakątkach świata poprzez opowieści swoich gości. Każdy z nich zwrócił także uwagę na to, aby stereotypy nie kierowały życiem tych młodych osób i by uczyć się tolerancji do innych wyznań, czy narodów.

Po piątkowych warsztatach mieliśmy zaszczyt gościć tych wyjątkowych dziennikarzy w studio, gdzie przeprowadziliśmy z nimi już luźniejsze rozmowy. Prowadziły je: Adrianna Gamrat, Aleksandra Czajkowska i Jagoda Lizut. Dotyczyły roli dzisiejszego dziennikarstwa, obecnej sytuacji na Ukrainie oraz tego, jak ważne są lokalne stacje informacyjne, takie jak nasza.  

TX: Małgorzata Jakubas ILO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu 

Dziękujemy ILO zaangażowanie i czynny udział w projekcie. Szczególne podziękowania kierujemy Pani Danucie Matusz, która koordynowała pracę młodzieży.

Zespół: TwojaTV

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

24 stycznia 2014

Mini warsztaty graficzne dla dzieci i młodzieży

Zajęcia z podstaw grafiki -odbitki barwne i czarnobiałe (wypukłodruk i tekturografika )oraz transfer imienia lub inicjału.

zobacz materiał »
17 stycznia 2014

Dziennikarze Polsat News w Jarosławiu

Pierwsza część warsztatów miała miejsce w czwartek. Wszyscy nimi zainteresowani oczekiwali w auli na nadejście naszych wyjątkowych gości. Byli nimi: Jarosław Gugała, Radosław Kietliński i Izabela Alfredson. Spotkanie rozpoczęło się opowieściami o ich życiu, karierze, szczególnie jej początkach. Każdy mógł zapytać o to, co najbardziej go interesowało, poradzić się nawet w wyborze przyszłego zawodu.

zobacz materiał »
21 stycznia 2014

wręczenie czeków z licytacji

Została przeprowadzona podczas Wielkiej Galerii Artystycznej 2013.

zobacz materiał »
17 stycznia 2014

Dzień Babci i Dziadzia

 17 stycznia 2014r. w przedszkolu Montessori odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczęła się wystawieniem przez dzieci Jasełek. Przepiękny śpiew kolęd i pastorałek wprowadził zgromadzonych gości w nostalgiczny a zarazem radosny nastrój. 

zobacz materiał »
17 stycznia 2014

"Z techniką w XXI wiek"

"Z techniką w XXI wiek" - uroczyste otwarcie nowych pracowni technicznych.

zobacz materiał »