8 sierpnia 2017

Jak pomóc tonącemu, by samemu przeżyć?

Już 26 osób utonęło w całej Polsce od początku sierpnia. Łącznie od początku kwietnia w Polsce utopiło się już 225 osób. Jak pomóc tonącemu? Jacek Kleczaj ze szczecińskiego oddziału WOPR podkreśla, że - wbrew naturalnej intencji - nigdy nie należy podawać tonącej osobie ręki ani zbliżać się na tyle, by mogła nas za cokolwiek chwycić. Inaczej ryzykujemy, że sami znajdziemy się pod wodą. - Powiedzenie, że tonący brzytwy się chwyta nie wzięło się znikąd. To nie jest fantazja, tak rzeczywiście jest – mówi Jacek Kleczaj. - Musimy mieć cokolwiek: gałąź, pasek, coś, co pozwoli nam zwiększyć dystans między nami a osobą potrzebującą pomocy – dodał Jacek Kleczaj.

Źródło:
TVN24

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

4 sierpnia 2017

Nie marnuj! Pakuj!

Rocznie na świecie marnuje się około 1,5 miliarda ton żywności.

zobacz materiał »
3 sierpnia 2017

Chrońmy się przed kleszczami

Aby „złapać” kleszcza wcale nie trzeba iść do lasu. Obecnie kleszcze spotyka się coraz częściej zarówno na terenach zalesionych jak i miejskich.

zobacz materiał »
2 sierpnia 2017

Pracujący wypoczynek

O urlopie, zwłaszcza w okresie letnim marzy wielu z nas. Niektórzy swój wypoczynek planują z dużym wyprzedzeniem inni zdają się na spontaniczne wyjazdy.

zobacz materiał »
11 kwietnia 2017

Paleta Smaków w Galerii Smaku

W Galerii Smaku znajduje się szeroki wybór zdrowych i naturalnych produktów.

zobacz materiał »
30 marca 2017

PSP Apeluje: Nie wypalajmy traw!

Wypalanie traw jest niechlubną tradycją, z którą od lat zmagają się strażacy oraz inne służby. Jest to „palący problem, występujący każdego roku.

zobacz materiał »