21 września 2017

Zlikwidowano rozlewnię nielegalnego alkoholu w Jarosławiu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie zlikwidowali w Jarosławiu rozlewnię nielegalnego alkoholu. Oprócz 260 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia zabezpieczono również 8 tys. podrobionych etykiet na alkohol ze znakami towarowymi znanej marki. Trefny alkohol rozprowadzany był na terenie Podkarpacia.

Rozlewnię ujawnili funkcjonariusze SG we wtorek 19 września w garażu znajdującym się na posesji 41 – letniego Polaka, część towaru znajdowała się już w jego samochodzie marki Alfa Romeo.

 Alkohol przechowywany był w dużych plastikowych kanistrach z podłączonym gumowym wężykiem ułatwiającym jego szybkie rozlewanie do półlitrowych butelek. Część alkoholu znajdująca się już w butelkach z naklejoną etykietą i pierścieniami zabezpieczającym przygotowana  była do sprzedaży.

 Łącznie zabezpieczono 260 litrów alkoholu,  ok. 8 tys. etykiet na alkohol ze znakami towarowymi znanej  marki, a także 5,5 tys. nakrętek koloru zielonego. Oprócz alkoholu w garażu i w samochodzie mężczyzny ujawniono również 1,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Łączna wartość zabezpieczonego towaru to 51 tys. złotych.

41 – latek  usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa - paserstwa akcyzowego. Sprawę prowadzą funkcjonariusze z PSG w Lubaczowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu.

Źródło: 

Tekst, zdjęćia, nagranie BIESZCZADZKI ODDZIAŁ STRAŻY GRANICZNEJ 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

16 września 2017

II Wielki Piknik Rodzinny Nad Sanem

16 września na jarosławskich bulwarach nad Sanem odbyła się druga edycja Wielkiego Pikniku Rodzinnego Nad Sanem.

zobacz materiał »
13 września 2017

Masz pomysł? Zgłoś się

13 września w jarosławskim Ratuszu odbył się briefing prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia.

zobacz materiał »
6 września 2017

Brak rozwoju skutkiem braku porozumienia

6 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie przedstawicieli Rad Dzielnic z Radnymi Miasta Jarosławia oraz zastępca Burmistrza Miasta.

zobacz materiał »
3 września 2017

Jarosławskie Święto Biegowe

Jarosławskie Święto Biegowe odbyło się w niedzielę 3 września. Biegacze, zarówno amatorzy jak i zawodowcy mogli sprawdzić się na kilku dystansach.

zobacz materiał »
2 września 2017

Narodowe Czytanie w Jarosławiu

2 września miał miejsce finał Akcji Narodowe Czytanie. W tym roku internauci zdecydowali, że odczytywany będzie dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”.

zobacz materiał »