4 października 2017

Budżet Obywatelski - zagłosuj!

29 wrześniazostała udostępniona zatwierdzona przez Burmistrza Miasta Jarosławia ostateczna lista projektów dopuszczonych do głosowania oraz lista projektów odrzuconych. Tego samego dnia rozpoczęło się głosowanie, które potrwa do 16 października włącznie.Pełnoletni mieszkańcy miasta po raz pierwszy mogą wybierać spośród rekordowej liczby, aż 50 propozycji pogrupowanych w trzy kategorie. Każdemu zadaniu został nadany losowo kod. Nowością jest również możliwość wyboru po jednej inicjatywie z każdej kategorii! Karta będzie ważna zarówno jeśli głosujący zaznaczy zadanie tylko z jednej kategorii, jak również z dwóch, czy trzech kategorii. Projekty do realizacji poznamy 25 października.

Jak można zagłosować?

  1. Osobiście - przez włożenie do urny wypełnionej karty do głosowania. W terminie 29 września - 16 października br. urna znajduje się w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Jarosławia, Rynek 1, parter, pokój nr 2. 
  2. Pocztą - wysyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres: Urząd Miasta Jarosławia, Rynek 1, 37-500 Jarosław z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski - GŁOSOWANIE", za datę oddania głosu uważa się datę stempla pocztowego.
  3. Przez Internet - wysyłając skan wypełnionej karty do głosowania na adres: kancelaria@um.jaroslaw.pl

Głos uznaje się za ważny, jeśli zostaną wypełnione wszystkie pola.

Karty dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Jarosławia, w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta (parter, pokój nr 2), w Punkcie Informacji Turystycznej Centrum Kultury i Promocji (Rynek 5), Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry (ul. ks. Jakuba Makary 1) oraz recepcji Hotelu Turkus (ul. gen. Władysława Sikorskiego 5a). W tych miejscach, a także w autobusach miejskiej komunikacji i na przystankach została wywieszona lista projektów dopuszczonych do głosowania.

Na karty z głosami wrzucone do urny, wysłane pocztą czy przez Internet czekamy do 16 października. Wyniki poznamy 25 października.

 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

27 września 2017

56 propozycji do BO. Głosowanie od 29.09!

Aż 56 projektów wpłynęło do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta Jarosławia na 2018 rok!.

zobacz materiał »
24 września 2017

Nowi Radni w Radzie Miasta

Witold Duszyński i Anetta Makarska nowymi Radnymi w Radzie Miasta Jarosławia

zobacz materiał »
22 września 2017

Rozgrywki nie całkiem sportowe

Obrady Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji, które miały miejsce w środę 20 września przebiegały w burzowej atmosferze. 

zobacz materiał »
21 września 2017

Zlikwidowano rozlewnię nielegalnego alkoholu w Jarosławiu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie zlikwidowali w Jarosławiu rozlewnię nielegalnego alkoholu. Oprócz 260 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia zabezpieczono również 8 tys. podrobionych etykiet na alkohol ze znakami towarowymi znanej marki. 

zobacz materiał »
16 września 2017

II Wielki Piknik Rodzinny Nad Sanem

16 września na jarosławskich bulwarach nad Sanem odbyła się druga edycja Wielkiego Pikniku Rodzinnego Nad Sanem.

zobacz materiał »