8 lutego 2018

Odszedł „Książę Nastroju”

Śp. Mieczysław Święcicki (ur. 26.03.1936, zm. 7.02.2018) - piosenkarz, aktor, interpretator polskich ballad, romansów cygańskich i rosyjskich, nazywany „Księciem Nastroju", współtwórca Piwnicy pod Baranami. 10 lat swojego życia (1946-56) spędził w Jarosławiu, uczęszczał tutaj do szkoły podstawowej, technikum budowlanego oraz szkoły muzycznej. W 2016 r. artysta świętował okrągłe urodziny oraz razem z Piwnicą Pod Baranami jubileusz 60-lecia jej istnienia. Dwa lata temu (13 czerwca) przyjął też tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia. Podczas uroczystości w sali narad Ratusza, przypadającej w dniu obchodów patrona miasta bł. o. Michała Czartoryskiego, krakowskiemu artyście towarzyszyła małżonka, dyrektor artystyczny Fundacji Kultury i Sztuki Europejskiej „Ars Longa" Marek Łach oraz aktor i reżyser Wiesław Wójcik.

- Jarosław dał nam szansę zostania tutaj, wykształcenia. To była trampolina do dalszej kariery. (...) Stąd przyszła przebojowość, tu narodził się ten przebojowy „Książę Nastroju" Święcicki Mieczysław, który stał się balladzistą - mówił tuż po odebraniu tytułu M. Święcicki. Honorowe wyróżnienie otrzymał w uznaniu artystycznych dokonań na skalę międzynarodową oraz okazywane przywiązanie do Jarosławia - miasta swojego dzieciństwa, na mocy uchwały Rady Miasta Jarosławia z dnia 22.02.2016 r. Więcej TUTAJ'

Źródło:

Urząd Miasta Jarosławia

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

8 lutego 2018

Tłusty Czwartek

W tym roku Tłusty Czwartek wypada 8 lutego. Dzień ten, kiedy bez wyrzutów sumienia możemy zajadać się pączkami, faworkami, oponkami czy słodkościami rozpoczyna ostatni tydzień karnawału czyli tzw. zapusty.

zobacz materiał »
6 lutego 2018

Obowiązki właściciela posesji

Zima to czas, kiedy właściciele nieruchomości mają więcej obowiązków . 

zobacz materiał »
6 lutego 2018

Wolontariat w Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu

Przystań Maryi Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu dla swojego działania potrzebuje pomocników wolontariuszy, osób które bez względu na wiek i wykształcenie chcą pracować nieodpłatnie na rzecz innych. 

zobacz materiał »
6 lutego 2018

Uwaga! Awaria rurociągu

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu Sp. z o. o. informuje, że w dniu dzisiejszym (6.02) na ul. 3-go Maja – od stacji Statoil do ul. Wodnej w miejscowości Munina wystąpiła awaria rurociągu.
zobacz materiał »
5 lutego 2018

Powrót zimy

Czternaście kolizji w powiecie jarosławski, jeden wypadek i cztery kolizje w powiecie przeworskim, to skutek intensywnych opadów śniegu, które miały miejsce w ubiegły weekend.

zobacz materiał »