14 lutego 2014

Ukradli dekoder a teraz odpowiedzą za rozbój przed sądem

Policjanci z wydziału kryminalnego wyjaśniali sprawę rozboju na 56-letnim mieszkańcu Jarosławia. Kilka tygodni temu policjanci otrzymali informację, że w domu samotnie mieszkającego mężczyzny ktoś wybił szybę. Przez tak powstały otwór sprawcy weszli do pokoju, gdzie przebywał 56-latek. Jeden ze sprawców pchnął pokrzywdzonego na łóżko. Dwoje pozostałych, mężczyzna i młoda kobieta, przeszukali pomieszczenie i zabrali dekoder telewizyjny, oraz saszetkę, w której były dowód osobisty i inne dokumenty. Pokrzywdzony wycenił straty na 125 zł.

Policjanci wyjaśniając okoliczności tego rozboju zbierali informacje i typowali sprawców. Z policyjnych ustaleń wynika, że odpowiedzialni za to zdarzenie są 20-latek z Jarosławia i dwoje 16-latków. 

Wczoraj, 20-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Policjanci przesłuchali już 16-latkę w obecności rodzica. Wkrótce przesłuchany zostanie w tej sprawie drugi z nieletnich sprawców. 

Za rozbój dorosłemu sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Materiały dotyczące nieletnich sprawców przesłane zostaną do Sądu Rejonowego w Jarosławiu.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

23 stycznia 2014

Ukrył kostki haszyszu w pudełku po kosmetykach

policjanci wydziału patrolowego podjęli interwencję wobec mężczyzny siedzącego w zaparkowanym na jarosławskim osiedlu samochodzie. W czasie przeglądnięcia bagażnika patrol natrafił na puszkę, w której było 18 kostek środków odurzających w postaci haszyszu. Funkcjonariusze ustalili, że zawartość puszki należy do 21-letniego mieszkańca gminy Laszki. Sprawca już usłyszał zarzuty.

zobacz materiał »
23 stycznia 2014

Nielegalnie produkowali alkohol

Blisko 700 litrów wyrobów winiarskich i spirytusowych bez znaków akcyzy, puste butelki, urządzenie do destylacji, drukarkę do produkcji etykiet wykryli funkcjonariusze podkarpackiej Służby Celnej podczas przeszukania jednej z jarosławskich posesji. Wcześniej, podczas kontroli drogowej w Tarnowie wpadł mężczyzna, w którego samochodzie małopolska Służba Celna wykryła 100 litrów wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy.

zobacz materiał »
23 stycznia 2014

Kłusownik w Laszkach

Mieszkaniec gminy Laszki odpowie za skłusowanie zwierzyny łownej - koziołka sarny. 

zobacz materiał »
7 stycznia 2014

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu

Na drogach powiatu policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Dwoje z nich uczestniczyło w kolizjach drogowych. 28-letni kierujący fordem ka wsiadł za kierownicę mając ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie i prawomocny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Jego odpowiedzialność karna będzie zaostrzona. Pozostałym sprawcom grozi kara pozbawienia albo ograniczenia wolności do 2 lat, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

zobacz materiał »
6 grudnia 2013

Odnaleziono ciało zaginionego mieszkańca Jarosławia

Wczoraj przypadkowy przechodzień zauważył na polach przy ulicy Dojazdowej ciało mężczyzny. Policjanci przeprowadzili oględziny tego miejsca. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do badań. Dzisiaj rodzina potwierdziła, że odnaleziony mężczyzna to zaginiony w ubiegły piątek 75-letni mieszkaniec Jarosławia.

zobacz materiał »