20 lutego 2018

12 chuliganów stanęło przed sądem

W sobotę, tuż przed godz. 15 w okolicach Zamiechowa, na terenie odcinka autostrady A4, przebiegającej przez powiat jarosławski, doszło do zbiegowiska. Podczas przejazdu grupy kibiców z Przemyśla, którzy udawali się na mecz do Krakowa, duża grupa mężczyzn, po wcześniejszym zniszczeniu ogrodzenia, wbiegła na jezdnię.

Policjanci, którzy zabezpieczali przejazd przemyskich kibiców, nie dopuścili do konfrontacji. Osoby, które wbiegły na jezdnię na widok policyjnych radiowozów uciekły. Dyżurny jarosławskiej komendy skierował w okolice dróg technicznych w Dobkowicach, Ostrowie i Radymnie policyjne patrole. W wyniku tych działań policjanci zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej trzy samochody osobowe. W hondzie accord, volvo i fiacie stilo znajdowało się 12 młodych mężczyzn. Byli to mężczyźni w wieku od 19 do 31 lat, mieszkańcy powiatów sanockiego i rzeszowskiego.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia ich udziału w zbiegowisku na autostradzie. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo jeden z zatrzymanych odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Sprawcy stanęli przed sądem w trybie przyśpieszonym. Wobec wszystkich mężczyzn Sąd Rejonowy w Jarosławiu zastosował środki zapobiegawcze w postacji policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju, do czasu zakończenia postępowania.

Źródło:

KPP w Jarosławiu 

TVN24

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

17 lutego 2018

Zakończenie Sezonu Futsalu

17 lutego Góral Tryńcza Futsal Team rozegrał ostatni mecz sezonu z drużyną Futsal Team Przeworsk na hali widowiskowo - sportowej w Tryńczy.

zobacz materiał »
19 lutego 2018

Komunikat Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg

Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Przeworsku informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 19 lutego 2018 r. w związku z wdrożeniem przez Ministerstwo Cyfryzacji kolejnej już wersji aplikacji Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) występują poważne utrudnienia w sprawach związanych z rejestracją i wyrejestrowywaniem pojazdów.

zobacz materiał »
18 lutego 2018

Miejska Droga Krzyżowa

W piątek, 16 lutego ulicami miasta Jarosławia przeszła Droga Krzyżowa. Wspólna droga mieszkańców śladem Męki Pańskiej wpisała się w tradycję okresu Wielkiego Postu naszego miasta.

zobacz materiał »
19 lutego 2018

Ferie ze Świetlicą Perspektywa

Ferie zimowe 2018r. zorganizowane w Świetlicy Socjoterapeutycznej Perspektywa w Przemyślu przebiegły z ogromnym rozgłosem.

Świetlica uprzyjemniła dzieciom ferie w sposób aktywny i ciekawy.

zobacz materiał »
17 lutego 2018

Podkarpackie Teraz

„Podkarpacie teraz” to już trzecia edycja wystawy fotograficznej, na której spotykają się grupy, kluby i stowarzyszenia fotograficzne.

zobacz materiał »