19 lutego 2014

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Od 24 lutego do 1 marca 2014r. realizowany jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Gospodarzem tej inicjatywy kolejny już raz jest  Ministerstwo Sprawiedliwości. Do współdziałania włączyły się m.in. Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, a także Komenda Główna Policji. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W ramach tej akcji również jarosławscy policjanci udzielać będą informacji osobom, które zgłoszą się do naszej jednostki. W godzinach od 8.00-14.00 (od poniedziałku do soboty) dyżurować będą policjanci i udzielać informacji na temat instytucji pomocowych na terenie powiatu jarosławskiego i województwa podkarpackiego.

Z bezpłatnych porad, udzielanych przez prawników i psychologów a także przedstawicieli innych instytucji  skorzystać można także w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Rzeszowie ul. Leszczyńskiego 3 tel. (17) 858 10 33. Dyżury specjalistów odbywają się w godz. 10.00-18.00 ( poniedziałek-piątek) i w sobotę od godz. 10.00-13.00.

Listę ośrodków biorących udział w kampanii i ich adresy znaleźć można na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.

 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

17 lutego 2014

"Trzeźwy poranek" w powiecie jarosławskim

Jarosławscy policjanci prowadzili dzisiaj działania „Trzeźwy poranek”. Kilkunastu policjantów sprawdzało trzeźwość kierujących pojazdami. Policjanci skontrolowali 580 kierujących. Wśród tych osób trzech kierujących wsiadło za kierownicę w stanie nietrzeźwości, a jeden po użyciu alkoholu. Teraz sprawcy odpowiedzą karnie.

zobacz materiał »
14 lutego 2014

Ukradli dekoder a teraz odpowiedzą za rozbój przed sądem

Dwoje 16-latków i 20-latek z Jarosławia odpowiedzą za kradzież i używanie przemocy wobec 56-letniego mężczyzny. Policjanci ustalili, że działający wspólnie sprawcy w połowie stycznia wybili okno w domu samotnie mieszkającego mężczyzny a potem ukradli dekoder i saszetkę z dokumentami. Materiały w sprawie nieletnich policjanci prześlą do sądu, dorosłemu sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

zobacz materiał »
23 stycznia 2014

Ukrył kostki haszyszu w pudełku po kosmetykach

policjanci wydziału patrolowego podjęli interwencję wobec mężczyzny siedzącego w zaparkowanym na jarosławskim osiedlu samochodzie. W czasie przeglądnięcia bagażnika patrol natrafił na puszkę, w której było 18 kostek środków odurzających w postaci haszyszu. Funkcjonariusze ustalili, że zawartość puszki należy do 21-letniego mieszkańca gminy Laszki. Sprawca już usłyszał zarzuty.

zobacz materiał »
23 stycznia 2014

Nielegalnie produkowali alkohol

Blisko 700 litrów wyrobów winiarskich i spirytusowych bez znaków akcyzy, puste butelki, urządzenie do destylacji, drukarkę do produkcji etykiet wykryli funkcjonariusze podkarpackiej Służby Celnej podczas przeszukania jednej z jarosławskich posesji. Wcześniej, podczas kontroli drogowej w Tarnowie wpadł mężczyzna, w którego samochodzie małopolska Służba Celna wykryła 100 litrów wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy.

zobacz materiał »
23 stycznia 2014

Kłusownik w Laszkach

Mieszkaniec gminy Laszki odpowie za skłusowanie zwierzyny łownej - koziołka sarny. 

zobacz materiał »