17 lutego 2014

"Trzeźwy poranek" w powiecie jarosławskim

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Kilkunastu policjantów, w różnych miejscach naszego powiatu sprawdzało trzeźwość kierujących pojazdami. Policjanci skontrolowali stan trzeźwości 580 kierujących. Wśród skontrolowanych funkcjonariusze ujawnili trzy osoby, które wsiadły za kierownicę w stanie nietrzeźwości i jedną w stanie po użyciu alkoholu.

Na ul. Kruhel Pełkiński patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Badanie stanu trzeźwości 25-letniego mieszkańca Jarosławia pokazało wynik ponad 0,60 promila alkoholu w jego organizmie.


Na ulicy Pruchnickiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw polo. 49-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego miał w organizmie blisko promil alkoholu w organizmie.

Około godz. 7 na ul. Pruchnickiej policjanci sprawdzali stan trzeźwości 58-letniego kierowcy mercedesa. Badanie stanu trzeźwości mieszkańca powiatu przeworskiego pokazało, że miał on ponad 0,70 alkoholu w organizmie.Wszyscy odpowiedzą za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

Za wykroczenie kierowania pojazdem po użyciu alkoholu odpowie 35-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Badanie alkomatem pokazało, że kierowca mercedesa sprintera miał ponad 0,30 promila alkoholu w organizmie.

Cała czwórka odpowie karnie. Grozi im m.in. kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów. 

zródło KPP Jarosław

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

14 lutego 2014

Ukradli dekoder a teraz odpowiedzą za rozbój przed sądem

Dwoje 16-latków i 20-latek z Jarosławia odpowiedzą za kradzież i używanie przemocy wobec 56-letniego mężczyzny. Policjanci ustalili, że działający wspólnie sprawcy w połowie stycznia wybili okno w domu samotnie mieszkającego mężczyzny a potem ukradli dekoder i saszetkę z dokumentami. Materiały w sprawie nieletnich policjanci prześlą do sądu, dorosłemu sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

zobacz materiał »
23 stycznia 2014

Ukrył kostki haszyszu w pudełku po kosmetykach

policjanci wydziału patrolowego podjęli interwencję wobec mężczyzny siedzącego w zaparkowanym na jarosławskim osiedlu samochodzie. W czasie przeglądnięcia bagażnika patrol natrafił na puszkę, w której było 18 kostek środków odurzających w postaci haszyszu. Funkcjonariusze ustalili, że zawartość puszki należy do 21-letniego mieszkańca gminy Laszki. Sprawca już usłyszał zarzuty.

zobacz materiał »
23 stycznia 2014

Nielegalnie produkowali alkohol

Blisko 700 litrów wyrobów winiarskich i spirytusowych bez znaków akcyzy, puste butelki, urządzenie do destylacji, drukarkę do produkcji etykiet wykryli funkcjonariusze podkarpackiej Służby Celnej podczas przeszukania jednej z jarosławskich posesji. Wcześniej, podczas kontroli drogowej w Tarnowie wpadł mężczyzna, w którego samochodzie małopolska Służba Celna wykryła 100 litrów wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy.

zobacz materiał »
23 stycznia 2014

Kłusownik w Laszkach

Mieszkaniec gminy Laszki odpowie za skłusowanie zwierzyny łownej - koziołka sarny. 

zobacz materiał »
7 stycznia 2014

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu

Na drogach powiatu policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Dwoje z nich uczestniczyło w kolizjach drogowych. 28-letni kierujący fordem ka wsiadł za kierownicę mając ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie i prawomocny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Jego odpowiedzialność karna będzie zaostrzona. Pozostałym sprawcom grozi kara pozbawienia albo ograniczenia wolności do 2 lat, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

zobacz materiał »