15 kwietnia 2018

Komitet Honorowy ważnym wsparciem

Rok 2018 jest rokiem szczególnym, kiedy cały nasz kraj przygotowuje się do świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Radosny jubileusz to nie tylko wydarzenia na szczeblu krajowym, czy regionalnym, ale te blisko każdego z nas - lokalne. 

Miasto Jarosław również dołącza do samorządów, które planują szereg przedsięwzięć kulturalnych, edukacyjnych czy sportowych, do udziału w których zachęcamy wszystkich mieszkańców.

Ważnym wsparciem w przygotowaniach wydarzeń rocznicowych, będzie grono ponad czterdziestu osób z różnych środowisk, które przyjęły zaproszenie Burmistrza Miasta Jarosławia do udziału w Komitecie Honorowym Obchodów 100-lecia Niepodległości RP w Jarosławiu. Są wśród nich osoby o szczególnych przymiotach osobistych, obdarzone zaufaniem i autorytetem, a także doświadczeniem i szeroką wiedzą: parlamentarzyści, samorządowcy, służby mundurowe, duchowieństwo, przedstawiciele świata nauki, kultury i sportu, organizacji, stowarzyszeń i związków czy reprezentujący mieszkańców przewodniczący siedmiu Rad Dzielnic. Lista osób dostępna jest w zakładce NIEPODLEGŁA.

11 kwietnia br., w sali narad Ratusza odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w tak szczególnym gronie. Zaproszonych gości przywitał w imieniu gospodarza miasta Waldemara Palucha, zastępca burmistrza Dariusz Tracz. Podziękował za chęć współpracy i wsparcia wydarzeń rocznicowych, przedstawił jubileuszowy logotyp, który będzie sygnował miejskie obchody oraz harmonogram wydarzeń. Każdy uczestnik spotkania otrzymał plan, do którego mógł wnieść swoje uwagi, a rozmowa w tak szerokim gronie pozwoliła omówić kilka nowych, ciekawych pomysłów oraz poznać propozycje skierowane do mieszkańców przez poszczególne podmioty.

Spotkanie było również okazją do wręczenia zaproszeń na inaugurację miejskich obchodów 100-lecia niepodległości 21 kwietnia br. W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu o godz. 18.00 odbędzie się wyjątkowy koncert Piosenki „Wolnej" Polski... W piosenkach skomponowanych przez takich twórców jak W. Szpilman, W. Lutosławski czy H. Wars, których nie powstydziłby się Frank Sinatra, będziemy świętować dorobek muzyki polskiej, wolnej i niezależnej. Usłyszymy m.in. „Miłość Ci wszystko wybaczy", „Autobus czerwony", „Pierwszy znak" czy „Jej portret".

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

13 kwietnia 2018

Wieczór Miłosierdzia

Caritas Archidiecezji Przemyskiej od trzech lat organizuje Wieczory Miłosierdzia Bożego w Zboiskach k/ Sanoka. 
Pierwsze w tym roku nabożeństwo, któremu przewodniczył Jego Ekscelencja Arcybiskup Józef Michalik miała miejsce w piątek 13 kwietnia. 
zobacz materiał »
15 kwietnia 2018

Ukraińskie prawo jazdy łakomym kąskiem dla kierowców bez dokumentu

Można łatwo odzyskać zabrane prawko. Nie trzeba nawet zdawać egzaminu czy jechać po papiery za granicę. Portal brd24.pl ustalił, że podejrzane prawo jazdy z Ukrainy oferują najróżniejsze firmy w internecie.

zobacz materiał »
14 kwietnia 2018

Kolejny komin zakończył swój żywot

Komin po starej mleczarni znajdujący się przy placu Mickiewicza przeszedł do historii.

Od kilku dni trwała jego intensywna rozbiórka.

zobacz materiał »
12 kwietnia 2018

PWSTE rozdaje nagrody

12 kwietnia Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno - Ekonomiczna w Jarosławiu rozdała nagrody zwycięzcom konkursów, które przeprowadzone zostały podczas Dnia Otwartego uczelni.

zobacz materiał »
12 kwietnia 2018

Niebieskie Motyle

III Regionalny Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży ze Spectrum Autyzmu i Zespołem Aspergera miał miejsce w czwartek 12 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jarosławiu.

zobacz materiał »