4 maja 2018

Wojownicy z KSW "Sokół" Jarosław!

Miejscowość Mysiadło w gminie Piaseczno, w dniach 27-29 kwietnia, była gospodarzem najbardziej licznej imprezy sportowej w dotychczasowej historii Polskiego Związku Kickboxingu.

W tym czasie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Kadetów w formule pointfighting oraz kick light. Zawody zgromadziły 533 zawodników z 74 klubów.

Jarosławski team reprezentowało czterech kadetów: Igor Bronowski (-52kg, kick light), Oliwer Bednarz (-37kg, kick light), Wojciech Kosteczko (-57kg, pointfighting) oraz Filip Pieszko (-69kg, pointfighting).

Bardzo dobrą dyspozycją wykazał się Igor Bronowski wygrywając przewagą techniczną ćwierćfinał, następnie pewnie 3:0 w półfinale, odprawił rywala z Opoczna.

Zatrzymał go dopiero w finale, przeciwnik z Wieliczki, który górował wzrostem i zasięgiem kończyn. Niemniej jednak odniósł swoje życiowe zwycięstwo, zdobywając vice Mistrzostwo Polski Kadetów Młodszych w formule kick light. Koledzy z drużyny tym razem wspierali Igora w drodze po medal, gdyż przegrali swoje pojedynki eliminacyjne.

Ale to są młodzi wojownicy, którzy jeszcze nie raz pokażą swoje umiejętności.

Równocześnie w Jaśle odbył się turniej ligowy dla starszych zawodników, Nitus Euroliga K-1. Zawodnicy wystartowali po czujnym okiem drugiego trenera Ireneusz Szegdy.

Do rywalizacji zostali zgłoszeni: Jakub Ogryzek (-65kg, senior), Paulina Rusin (-56kg, junior), Oskar Sanderek (-86kg, senior), Szymon Stachnio (-86kg, senior), Patryk Pientnik (-60kg, junior) oraz Jakub Fryndo (-81kg, senior). Każdy z naszych wojowników miał dobranego jednego rywala z podobnym rekordem walk.

Pierwszy do ringu wszedł Oskar Sanderek, który po ciężkim 3 rundowym boju odniósł zwycięstwo na punkty. Kolejną walkę stoczyła młoda i obiecująca zawodniczka Paulina Rusin, która również toczyła ciężki bój do końca, ale sędziowie uznali zwycięstwo rywalki. Następni w kolejności walczyli Jakub Fryndo i Patryk Pientnik, którzy również musieli uznać wyższość przeciwników. Dalej na deskach ringu zaprezentował się Jakub Ogryzek, który pokazał świetną dyspozycję i pewnie wygrał 3:0. Ostatni z naszej ekipy walczył Szymon Stachnio.

Była to jego druga walka i tym razem pokazał się ze znacznie lepszej strony, gdyż sędziowie nie potrafili przekazać zwycięstwa i uznali walkę za remisową.

Tekst i zdjęcia 

Jacek Bronowski 

KSW "Sokół" Jarosław 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

2 maja 2018

Upały i kolejna porcja burz. W piątek pogoda złagodnieje

Do czwartku nad Polską utrzyma się ciepłe, a miejscami upalne powietrze. Spodziewane są też burze, które mogą być gwałtowne.

zobacz materiał »
1 maja 2018

Pamięci tych co zginęli na Nieludzkiej Ziemi

1 maja w Charytanach odsłonięto tablicę upamiętniającą cztery rodziny, które 10 lutego 1940 roku zostały wywiezione na Syberię.

zobacz materiał »
1 maja 2018

Kontrola CBA w Starostwie - prawda czy fałsz?

Rozmawiamy z Lucyną Paulo, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

zobacz materiał »
25 kwietnia 2018

Bezpieczna Przystań

25 kwietnia uroczyście otworzono Dom Pomocy Społecznej w Sanoku.

zobacz materiał »
26 kwietnia 2018

Śladem Przeszłości

27 kwietnia miał miejsce finał 17. edycji konkursu „Zlot Gwiaździsty. Śladami Przeszłości”. Tegoroczny temat konkursu związany był z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

zobacz materiał »