18 czerwca 2018

Historyczny tytuł dla Kolpinga!

Tenisiści stołowi PKS-u Kolping FRAC zostali mistrzami Polski. W rozegranym w Gdańsku finałowym spotkaniu zespół z Jarosławia pokonał broniących tytułu zawodników Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki 3:1. To pierwszy w historii triumf tej drużyny i to w dodatku na jubileusz 20-lecia istnienia klubu!

 W pierwszym pojedynku znakomity Chińczyk Hou Yingchao odniósł swoje 21. kolejne ligowe zwycięstwo – najlepszy zawodnik LOTTO Superligi pokonał 3:0 Daniela Góraka.

 Prowadzenie jarosławian podwyższył Chorwat Tomislav Pucar, który pomimo problemów w drugim secie, także 3:0 wygrał z Czechem Pavlem Siruckiem.

 Nadzieje obrońców tytułu na końcowy sukces przedłużył Han Chuanxi. 23-letni Chińczyk pokonał młodszego o dwa lata Patryka Zatówkę. Dwa pierwsze sety zakończyły się gładkim zwycięstwem reprezentanta Dartomu, ale w kolejnych dwóch partiach Polak stawił rywalowi zacięty opór. Ostatecznie Chuanxi okazał się lepszy 3:1, triumfując w czwartym secie na przewagi.

 O historycznym zwycięstwie zespołu z Jarosławia przesądził niezawodny Yingchao, który bez problemów pokonał 2:0 Sirucka. Chińczyk sprawił sobie piękny urodzinowy prezent, bo w piątek skończył 38 lat.

- W sezonie zasadniczym dwa razy wygraliśmy z Dartomem 3:2, a teraz triumfowaliśmy 3:1. Kluczowy był układ gier, bo na początku wystąpili u nas Hou Yingchao i Tomislav Pucar. Kiedy prowadziliśmy 2:0, czułem, że zwycięstwa nikt nam nie wydrze. Ten sukces cieszy podwójnie, bo wygraliśmy nie tylko fazę play off, ale okazaliśmy się również najlepsi w sezonie zasadniczym. Trzeba także podkreślić, że tym złotym medalem uczciliśmy jubileusz 20-lecia klubu – powiedział menedżer zespołu z Jarosławia, Kamil Dziukiewicz.

 Tym samym czarno-pomarańczowi po raz pierwszy w historii zostali mistrzami Polski. Podopieczni Kamila Dziukiewicza, którzy w poprzednim sezonie zajęli odległą siódmą pozycję, zdetronizowali drużynę z Mazowsza, która ma w dorobku sześć złotych medali.

 Po raz trzeci o tytule drużynowego mistrza Polski zadecydował jeden mecz rozegrany na neutralnym terenie. Wcześniej rozgrywany był finał play off do dwóch zwycięstw. W półfinale Kolping FRAC dwa razy pokonał Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów 3:1.

 PKS Kolping FRAC Jarosław – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1

 Hou Yingchao – Daniel Górak 3:0 (11:3, 11:9, 11:9)

Tomislav Pucar – Pavel Sirucek 3:0 (11:7, 11:7, 11:7) 

Patryk Zatówka – Han Chuanxi 1:3 (5:11, 3:11, 11:7, 12:14) 

Hou Yingchao - Pavel Sirucek 2:0 (11:3, 11:7)

Tekst i zdjęcia: 

Kamil Dziukiewicz 

PKS Kolping FRAC Jarosław

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

15 czerwca 2018

Piątek słoneczny w większości kraju.

Piątek słoneczny w większości kraju. Deszcz i burze możliwe na wschodzie

zobacz materiał »
15 czerwca 2018

Płynący problem

Kazimiera Leja, mieszkająca przy ulicy Zbyszka Kopcia w Jarosławiu, za każdym razem gdy pada deszcz obawia się o swój dom.

zobacz materiał »
14 czerwca 2018

Święto Pola

14 czerwca na terenie firmy HR Smolice oddział Ożańsk obył się doroczny Dzień Pola. Wydarzenie rokrocznie cieszy się szerokim zainteresowaniem rolników z polski południowo – wschodniej.

zobacz materiał »
9 czerwca 2018

Przeworsk biega

8 edycja imprezy sportowej „Przeworsk biega” odbyła się w sobotę 9 czerwca.

zobacz materiał »
10 czerwca 2018

Triathlon w Radymnie

10 czerwca w Radymnie odbył się triathlon czyli kombinacja takich dyscyplin sportowych jak pływanie, bieg i jazda rowerem, następujących kolejno po sobie.

zobacz materiał »