24 lutego 2014

"Mam haka na raka"

„Mam Haka na Raka” skierowany jest do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski a jego nadrzędnym celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez edukację oraz oswajanie młodzieży z tematem chorób nowotworowych. Koncepcja programu „Mam Haka na Raka” oparta jest na idei Think Global, Act Local (myśl globalnie, działaj lokalnie). Tegoroczna edycja poświecona jest nowotworom węzłów chłonnych - chłoniakom. W tym roku my - uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie - stworzyliśmy zespół w składzie: Aleksandra Mańkowska, Patrycja Grzebiennik, Karolina Antonik, Przemysław Misztal i Jakub Ozimek który reprezentował naszą szkołę w programie.                         W związku z działaniem programu w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem czyli Dzień Hakowicza. 4 lutego tuż po długiej przerwie spotkaliśmy się na małej sali. Tam, na początku odbyły się krótkie prelekcję na temat Chłoniaków później odbył się krótki quiz, a na zakończenie uczniowie zbierali podpisy pod deklaracją, iż zachęci się jedną osobę do badania profilaktycznego.

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

20 lutego 2014

"Majdan" - Apel o pomoc

"Majdan" - Apel o pomoc

zobacz materiał »
20 lutego 2014

Kilkaset osób zablokowało drogę do przejścia granicznego w Korczowej

Krakowiec, Ukraina. Grupa około 300 osób zablokowała drogę prowadzącą do polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec 300 metrów od linii granicznej. Protestujący zablokowali obydwa pasy ruchu. Przepuszczani są jedynie obcokrajowcy. Protestujący żądają ustąpienia obecnej władzy i zapowiadają, że pozostaną na miejscu do czasu spełnienia ich postulatów.

zobacz materiał »
7 lutego 2014

Przerwa w dostawie wody pitnej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Radymnie zawiadamia, że w dniu 07.02.2014 r., w godzinach od 08.00 do 14.00, nastąpi przerwa w dostawie wody pitnej dla mieszkańców ulicy Nadbrzeżnej: 

zobacz materiał »
5 lutego 2014

Celnicy udaremnili przemyt 24 kg bursztynu.

Przemyt 24 kg bursztynu udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli wjeżdżającego do Polski samochodu osobowego. To już trzeci w ciągu 2 ostatnich  miesięcy  przypadek przemytu tego rodzaju kamieni przez podkarpackie przejścia graniczne.

zobacz materiał »
29 stycznia 2014

Pomocny nos Bluesa

Kolejna nieudana próba przemytu udaremniona przez funkcjonariuszy Służby Celnej w Korczowej. Tym razem pies służbowy Blues wskazał miejsce ukrycia 2710 paczek papierosów. 

zobacz materiał »