21 lutego 2014

Mistrzostwa Polski Juniorów i Puchar Polski Seniorów w formule kick light

21-23 lutego w Kobyłce koło Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Puchar Polski Seniorów w formule kick light (lekki kontakt na planszach). W zawodach wzięło udział blisko 400 zawodników z całej Polski.

Jarosław reprezentował jak zawsze KSW Sokół Jarosław w składzie Mateusz Kubiszyn (-89kg,senior), Łukasz Flis (-89kg, senior), Eryk Białowąs (-84kg, senior), Robert Sobczyszyn (-79kg, junior) oraz po raz pierwszy Michał OŚmak (-74kg, junior). Już w piątek wieczorem rywalizację rozpoczął Michał OŚmak, pokonując jednoznacznie swojego rywala. W sobotę zostały rozegrane kwalifikacje do finałów. Niestety Michał kolejnej walki nie wygrał, ale zyskał cenne doświadczenie. Mateusz Kubiszyn, nasz Mistrz Polski w full-contact, po dwóch pojedynkach skończył rywalizację z brązowym medalem. Podobnie Robert Sobczyszyn, ubiegłoroczny Mistrz Polski Juniorów w tej formule, musiał tym razem uznać wyższość rywala z Gdańska w walce półfinałowej. Łukasz Flis po ładnej i bardzo twardej walce przegrał swój pierwszy pojedynek i odpadł z turnieju. Najlepiej wypadł Eryk Białowąs, który w trzech fantastycznych pojedynkach nie dał szans rywalom i dotarł do finału. Końcowa walka Eryka była bardzo techniczna i niestety minimalnie lepszy okazał się tym razem zawodnik z Kurzętnika. Ostatecznie Eryk wywalczył srebrny medal. Podsumowując był to pierwszy turniej w sezonie 2014. Już za trzy tygodnie kolejna duża impreza i miejmy nadzieję, kolejne medale.

TX: Jacek Bronowski