4 stycznia 2019

Na koniec weekendu wiatr zelżeje, ale przybędzie śniegu

Piątek przyniesie na ogół nieprzyjemną aurę. Wystąpią przelotne opady śniegu, od Pomorza przechodzące w deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od -4 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie, przez zero stopni na Dolnym Śląsku, do 5 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Z północnego zachodu i zachodu powieje umiarkowany wiatr. W porywach na Wybrzeżu osiągnie prędkość do 50 kilometrów na godzinę.

W sobotę wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na wschodzie i Podkarpaciu popada śnieg. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od zera stopni na wschodzie do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie na ogół umiarkowany, a na Wybrzeżu dość silny, północno-zachodni. W porywach rozpędzi się do 50 km/h.

Niedziela okresami przyniesie opady śniegu. Na Pomorzu popada deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie od -4 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Pomorzu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północny.

Nowy tydzień rozpocznie się na ogół pogodnie. Jedynie na Podkarpaciu wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -6 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Pomorzu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

We wtorek na przeważającym obszarze kraju okresami popada śnieg. Na zachodzie wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -5 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowy i południowo-zachodni. W porywach osiągnie prędkość do 70 km/h.

Źródło: 

TVN Meteo

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

11 grudnia 2018

We wtorek w wielu miejscach poprószy śnieg

Wtorek w całym kraju będzie pochmurny. Na zachodzie pojawią się opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a na pozostałym obszarze śniegu.

zobacz materiał »
5 grudnia 2018

Środa słoneczna niemal w całym kraju. W kolejnych dniach opady

W środę pogoda będzie słoneczna, choć na początku dnia w regionach północno-wschodnich może pojawić się przelotny deszcz. Będzie dosyć mocno wiało, wiatr w porywach może osiągać nawet 60 km/h

zobacz materiał »
16 listopada 2018

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni

Robi się coraz chłodniej, w kolejnych dniach możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu. 

zobacz materiał »
7 listopada 2018

Środa ciepła i pogodna.

W kolejnych dniach zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Termometry pokażą od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Podkarpaciu.

zobacz materiał »
29 października 2018

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni

zobacz materiał »