3 marca 2019

Turniej piłkarski „Gramy dla Tomka Białogłowskiego”

Tomasz Białogłowski, to pochodzący z Siennowa żołnierz, który na poligonie wojskowym w Nowej Dębie
w grudniu 2015 r. uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Od tamtej pory Tomek pozostaje w śpiączce, a o jego zdrowie walczą najbliżsi.

Tomek samodzielnie oddycha. Otwiera oczy, wodzi wzrokiem. Słyszy nas, jednak sam nie może wypowiedzieć ani słowa. Czuje dotyk, ból… Po jego policzkach często płyną łzy.

Widać to było nawet podczas turnieju charytatywnego, który odbył się 3 marca 2019 r. w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu.

Patronat honorowy nad turniejem objął Biskup Stanisław Jamrozek oraz Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury. Do akcji przyłączyli się również radni, sołtysi oraz prezesi klubów sportowych z terenu Gminy Zarzecze. W tym dniu nie zabrakło również licznie zgromadzonych mieszkańców gminy, którzy przybyli, aby wesprzeć Tomka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się min. Biskup Stanisław Jamrozek; Ojciec Tadeusz Pawłowicz- Proboszcz Parafii oo. Franciszkanów pw. Antoniego z Padwy w Przemyślu; Księża z Parafii z terenu Gminy Zarzecze; Siostra Irena Drozd- Dyrektor Ekumenicznego Domu Pomocy Społecznej w Prałkowicach; Paulina Sowa- przedstawicielka Biura Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukaciejewskiej; Teresa Pamuła- Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego, która przybyła w imieniu Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marka Kuchcińskiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla;a także przedstawiciele władz Powiatu Przeworskiego na czele ze Starostą Przeworskim Bogusławem Urbanem oraz władze samorządowe Gminy Zarzecze z Wójtem Tomaszem Burym.

Podczas turnieju sportowo- charytatywnego odbyły się mecze piłki nożnej. Udział wzięły drużyny min. Księży Archidiecezji Przemyskiej; Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie; Prawników Przemyskich; Firmy BP Engineering w Przeworsku; Powiatowej Straży Pożarnej w Przeworsku; Firmy „Bojar”; Oazy Ruch Światło- Życie; Jednostki Wojskowej w Żurawicy, w której służył Tomek oraz Reprezentacja Gminy Zarzecze.

Podczas turnieju odbył się również występ Gminnej Strażackiej Orkiestry Dętej z Zarzecza pod batutą Krzysztofa Obłozy. Najmłodsi mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych przez „Magię Zabawy” Joanny Machaj animacjach gier i zabaw oraz malowaniu twarzy, czy też skorzystać z dmuchanego placu zabaw „BartFun” Krystyny Kulikowskiej. Dla dorosłych została przygotowana atrakcyjna loteria fantowa, jak też licytacje wartościowych przedmiotów. Warto dodać, iż najdrożej zostały zlicytowane piłki ( Jakuba Błaszczykowskiego- 1 500 zł; Reprezentacji Polski- 1 200 zł; Zbigniewa Bońka- 800 zł). Łącznie udało się zebrać kwotę 20 719 zł 65 gr, która zostanie przeznaczona na zakup roweru rehabilitacyjnego dla Tomka.

- Składam serdeczne podziękowania za liczną obecność Państwa oraz aktywny udział w dzisiejszym turnieju charytatywnym „ Gramy dla Tomka Białogłowskiego” – mówił Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury. Państwa zaangażowanie w tak szczytny cel, jakim jest dzisiejszy turniej zapisze się złotymi zgłoskami na kartach naszej lokalnej historii. Natomiast bezinteresowna postawa tych, którzy w sposób szczególny pomogli w organizacji turnieju zasługuje na wielkie uznanie, jak również jest dowodem na to, że Tomek i jego rodzina mają wielu przyjaciół, na których mogą liczyć.

Wszyscy uczestnicy turnieju mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Siennowie oraz uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu.

Tekst i zdjęcia: 

Barbara Zięba 

Kurier Zarzecki 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

26 lutego 2019

Przedsiębiorca Roku Ziemi Lubaczowskiej 2018

Przedsiębiorca Roku Ziemi Lubaczowskiej 2018 – wybrany!

zobacz materiał »
6 stycznia 2019

Orszak Trzech Króli w Radymnie

W Radymnie orszak został zorganizowany po raz czwarty i z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością.

zobacz materiał »
18 grudnia 2018

By nikt nie był sam

Gmina Tryńcza przy współpracy z Caritas Archidiecezji Przemyskiej, 18 grudnia zorganizowała spotkanie opłatkowe. Wigilia została zorganizowana w Szkole Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej.

zobacz materiał »
6 października 2018

Las Niepodległości

Polacy w różny sposób świętują setna rocznicę odzyskania Niepodległości. Jednym ze sposobów na uczczenie tego wyjątkowego momentu w historii naszego kraju jest zasadzenie Lasu Niepodległości.

zobacz materiał »
8 października 2018

Przystankowy StreetArt

„Przystankowy Street Art” to projekt w ramach Podkarpackiej Edukacji Kulturowej, który realizowany był w Gminie Chłopice.

zobacz materiał »