7 marca 2019

Finał konkursu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

 
7 marca 2019 roku odbyło się rozdanie nagród Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, który odbył się 27 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 10 w Jarosławiu w konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas 7-8. Ogłoszenie wyników poprzedziła krótka akademia nt. Żołnierzy Wyklętych oraz podziękowania dla sponsorów i patronów konkursu. Nagrodzone zostały osoby z pierwszych 6 miejsc - podium oraz 3 wyróżnienia. 1 miejsce zajęła Gabriela Kontek, 2 miejsce - Jakub Majdański, zaś 3 - Julia Gwóźdź. Wyróżnieniami nagrodzeni zostali: Kornelia Niedźwiedź, Karol Kochmański oraz Aron Duchniak. Nagrody wręczył uczestnikom radny miasta Jarosławia, pan Antoni Lotycz oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, oraz Solidarności-okręg Jarosław, pan Bogusław Ryzner. Warto przypomnieć, że organizatorem konkursu wraz ze Szkołą Podstawową nr 10 jest także Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości, jego przedstawiciel był obecny na rozdaniu nagród i wygłosił swoje przemówienie. Pomysłodawcą konkursu był wiceprzewodniczący szkoły, Radosław Socha, który razem z przedstawicielem FM PiS, Kamilem Halejcio poprowadził konkurs w dniu 27 lutego. Wielkie podziękowania należą się pani dyrektor Małgorzacie Kamińskiej za pomoc oraz otwartość w przygotowaniu tego projektu.
tekst: Kamil Halejcio
Pełna fotorelacja z wydarzenia w naszej galerii 
 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

1 marca 2019

Ruszyły „Jarosławskie Kilometry Dobra”!

Pierwsze wydarzenie z cyklu imprez charytatywnych organizowanych przez „Jarosławskie Kilometry Dobra” odbyło się ba hali MOSiR w Jarosławiu w piątek 1 marca

zobacz materiał »
28 lutego 2019

Nowoczesne Szkoły

Powiat Jarosławski zrealizował dwa projekty w prowadzonych przez siebie placówkach edukacyjnych: „Bliżej rynku pracy” oraz „CKP kształci zawodowo”. 
Łączna wartość obu projektów wynosiła około 4,5 miliona złotych.

zobacz materiał »
25 lutego 2019

Milion dla uczelni

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wręczył rektorowi jarosławskiej uczelni Krzysztofowi Rejmanowi symboliczny czek z kwotą 1 miliona złotych.

zobacz materiał »
22 lutego 2019

Rodzina Ulmów z Markowej. Historia, która inspiruje

Do 8 marca br. można przygotowywać pracę plastyczne w ramach konkursu „Rodzina Ulmów z Markowej. Historia, która inspiruje”, organizowanego przez Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, zaś jego współorganizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej. 

zobacz materiał »
11 lutego 2019

Turniej League of Legends w ZSTiO

Uczniowie ZSTiO już po raz kolejny zorganizowali turniej w grę League of Legends dla swoich młodszych kolegów.

zobacz materiał »