24 kwietnia 2019

Mobilne Centrum Edukacyjne w Jarosławiu

O możliwościach rozwoju zawodowego uczniów i nauczycieli w międzynarodowych projektach edukacyjnych rozmawiano w Jarosławiu podczas ogólnopolskiej konferencji zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Wśród partnerów był m.in. Powiat Jarosławski i Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna. A Mobilne Centrum Edukacyjne w kilkunastotonowym "autobusie" zrobiło prawdziwą furorę! Nowoczesne rozwiązania dotyczące szkół średnich z powiatu jarosławskiego są bliżej niż myślimy...

Wśród tematów poruszonych podczas spotkania, które odbyło się 24 kwietnia, były dwa bloki. Jeden z nich dotyczył nowych możliwości kształcenia zawodowego, drugi EDUinspiracji zawodowych. Całość zakończyła zaś dyskusja panelowa. Mówiono między innymi o możliwościach udziału w projektach finansowanych z programów unijnych takich jak Erasmus cz PO WER. Do dyspozycji uczestników konferencji byli także specjaliści z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Natomiast jedyne takie w Europie Mobilne Centrum Edukacyjne swoją podróż po Podkarpaciu rozpoczęło właśnie od Jarosławia. Prezentowano w nim m.in. interaktywne systemy nauczania z użyciem robotów, aplikacji i technologii, które są wykorzystywane na każdym etapie kształcenia: od przedszkola po szkoły średnie.

Tekst i zdjęcia: 

Konrad Sawiński
Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu
Starostwa Powiatowego w Jarosławiu 

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

24 kwietnia 2019

NA ŻYWO: VII sesja Rady Miejskiej w Lubaczowie

VII sesja Rady Miejskiej w Lubaczowie  VIII kadencji 

zobacz materiał »
20 kwietnia 2019

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzą wszystkim przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Jarosławiu.

zobacz materiał »
20 kwietnia 2019

Caritas dla ubogich

Od dwudziestu lat Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje śniadanie wielkanocne dla osób starszych, ubogich i samotnych.

zobacz materiał »
19 kwietnia 2019

By nikt nie był sam

Święta Wielkanocne to czas radości ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

zobacz materiał »
18 kwietnia 2019

Wspomnienie Męki

W Wielki Piątek szczególnie wspomina się mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Mieszkańcy Gminy Tryńcza już po raz trzeci przeszli drogą krzyżowa z Jagiełły do Gniewczyny Łańcuckiej.

zobacz materiał »