4 marca 2014

Sląski Bytom bez szans z jarosławskim Kolpingiem!

Kolping Frac Jarosław nie miał dziś większych problemów z pokonaniem Carbo-Koks Polonii Bytom. Podopieczni Kamila Dziukiewicza w 14. kolejce Wschodzący Białystok Superlidze pozwolili zdobywcy Pucharu Polski na wygranie zaledwie dwóch setów i po starciu z ekipą ze Śląska dopisali do swojego dorobku pewne trzy punkty.

Kluczowe do losów wtorkowego spotkania okazało się ustawienie obydwu drużyn. Po końcowym rezultacie wyraźnie widać, że to trener miejscowych miał "nosa" przy ustalaniu składu. - Chcieliśmy ten mecz wygrać 3:0 i to się nam udało. Na pewno trafiliśmy z ustawieniem. Pomogła nam także szczegółowa analiza naszych przeciwników - mówił po spotkaniu jeden z liderów gospodarzy, Wang Zeng Yi.

To właśnie zwycięstwo popularnego "Wandżiego" nad Tomasem Konecnym 3:1 oraz indywidualne wygrane Evqueni Chtchetinina i Vitali Nekhviadovicha dały Jarosławionom triumf za trzy punkty nad podopiecznymi Michała Napierały. Po wtorkowej konfrontacji humorem tryskał szczególnie lider ekipy z Podkarpacia. - Na III Grand Prix Polski seniorów w Wałbrzychu byłem rozstawiony z ostatnim numerem startowym, a dziś ogrywam mistrza Czech (śmiech). Jest się z czego cieszyć - dodał mistrz Europy w grze podwójnej w parze z Tan Rui Wu.

Po czternastu kolejkach zespół prowadzony przez Kamila Dziukiewicza zajmuje drugie miejsce w tabeli Wschodzący Białystok Superligi. Drużyna z Podkarpacia ma identyczny dorobek punktowy co pierwsza Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, ale legitymuje się gorszym bilansem małych "oczek"


Wyniki 14. kolejki: 

Kolping Frac Jarosław - Carbo-Koks Polonia Bytom 3:0 
Wang Zeng Yi - Tomas Konecny 3:1 (11:8, 9:11, 11:5, 13:11) 
Evqueni Chtchetinine - Jakub Kosowski 3:0 (11:9, 11:5, 11:8) 
Vitali Nekhviadovich - Radek Mrkvicka 3:1 (14:12, 11:5, 8:11, 12:10) 

Foto: Mariusz Kiper

Komentarze:

Poprzednie wiadomości:

5 lutego 2014

Zapraszamy na Transmisję Live Tenisa Stołowego zaczynamy o 18:30

Zapraszamy na mecz tenisa stołowego

KS DEKORGLASS Działdowo - PKS KOLPING FRAC Jarosław

Transmisja Live na naszym kanale na żywo  start godz. 18:30

zobacz materiał »
27 stycznia 2014

Nagroda "Super­Partner"

W hotelu Hyatt w Warszawie odbyła się pierwsza edycja Gali „Diamentowa Rakietka”. Wydarzenie było podsumowaniem dokonań w tenisie stołowym w 2013 roku. Gala stała się początkiem nowego projektu, który ma na celu promocję dyscypliny, a jednocześnie daje możliwość uhonorowania instytucji oraz osób zaangażowanych w jej rozwój.

zobacz materiał »
24 stycznia 2014

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 24 stycznia 2014 r. w małej sali gimnastycznej przy SP Nr 1 w Pruchniku, odbył się Gminny Turniej Tenisa stołowego, zorganizowany przez SP Nr 1 oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku.

zobacz materiał »
23 stycznia 2014

Kolping Frac Jarosław - Poltarex Pogoń Lębork 3:0

Udanie rozpoczęli nowy rok tenisiści stołowi Kolpinga Frac Jarosław. W rundzie rewanżowej  przed własną publicznością ograła Poltarex Pogoń Lębork 3:0. Dla zespołu prowadzonego przez Kamila Dziukiewicza była to już dziewiąta wygrana w sezonie.

zobacz materiał »
31 grudnia 2013

Sylwester Wangów

"Razem z żoną dostaliśmy zaproszenie od trenera Kamila Dziukiewicza na bal sylwestrowy w Jarosławiu. Bardzo się cieszymy, bo nie mieliśmy żadnych planów. Będziemy tańczyć i dobrze się bawić" - mówi Wang Zeng Yi z zespołu mistrza jesieni Kolpinga Frac Jarosław.

zobacz materiał »